Wpis z mikrobloga

@arizona_muse:
1. Chcę być prawnikiem
2. Na początek mam w rzyci prawo autorskie
3. Profit


Moja żona kiedyś dawno uczyła angielskiego prawników na jedynym z uniwersytetów. Znając ich umiejętności pisała im na pracach żywcem zerżniętych z googla, że kopiowanie jest przestępstwem. Nie ma nic gorszego jak hipokryzja.
  • Odpowiedz
@brick: Śmieszy mnie takie podejście ( ͡º ͜ʖ͡º) Prawnik nie jest prawnikiem dlatego, że sam trzyma się ściśle prawa, tylko dlatego, że prawo zna, potrafi interpretować etc.
  • Odpowiedz
@arizona_muse: To tak jakbym ja mówił, że śmieszą mnie ludzie którzy wpadają jeżdżąc po pijaku, bo ja wiem gdzie będą patrole. Prawo nie jest czymś co możesz sobie stosować jak Ci wygodnie, tylko jest czymś do czego należy się stosować. No, ale o czym pies może rozmawiać z papugą? Za hajs będziesz bronić Fritzla.
  • Odpowiedz
@arizona_muse: Super. Skoro tak, to może ja też zacznę. Mam większe szansę na uniknięcie konsekwencji, bo w przeciwieństwie do Ciebie ja już trochę robię w tym bałaganie i wiem jak to działa.

  • Odpowiedz
@brick: Rób co chcesz, żyj jak chcesz, naprawdę mnie to nie interesuje. Każdy określa sam to, co uważa za słuszne, a później ponosi (lub nie) konsekwencje lub zyskuje korzyści wynikające ze swoich czynów.
  • Odpowiedz