Wpis z mikrobloga

Aha to chyba w końcu nie napisałem. Wczoraj miała miejsce premiera drugiej wersji mojego frameworka do robienia gier.

Przeniosłem go na nową domenę - http://playgroundjs.com/

Kluczowe nowości:

* Poprawny loading screen i kolejka stanów
* Przejścia między stanami
* Nowa dokumentacja
* Możliwość podpięcia swojego renderera (zamiast CanvasQuery)
* Plugin API
* Posprzątany kod

#javascript #gamedev #programowanie #html5 #rezogry
rezoner - Aha to chyba w końcu nie napisałem. Wczoraj miała miejsce premiera drugiej ...

źródło: comment_gfjCxbN9AnpEKEkbMVZieKB6GAGQwisX.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@regis3: > taki odchudzony phaserjs

Historycznie - odwrotnie - Phaser jako napakowany playground. Playground (wtedy cq) miał premierę dużo wcześniej - a żeby było ciekawiej - to kiedy Phaser powstawał - pracowałem u jego twórcy :) Jakkolwiek to tylko anegdotka - prawdopodobnie istnieje bardzo niewiele punktów, w których inspirowaliśmy się sobą nawzajem - tym bardziej, że Richard był już wtedy wygą gamedevu, a ja (nadal jestem) opierzającym się amatorem.

@
  • Odpowiedz
@stawrocek: Nie - jeżeli od początku myślisz o tym, że ta gra ma działać na IOS/Android.

Jeżeli chodzi o mój framework, to niebawem przywrócę support dla mobilek.

Jest małe zawirowanie, bo najlepszy wrapper w tym temacie gier (cocoonjs) udostępnia dwa
  • Odpowiedz
Chciałbym mieć firmę w Polsce i zarabiać 50k miesięcznie.


po co ci to, problemy ksiegowe, prawne, dla kazdego bedziesz obcym zlym januszem biznesu, ktos cie czasem poklepie po ramieniu zeby jutro zaptosic na dywanik do urzedy a jeszcze pozniej zapytac czy nie zrobisz tego i tamtego za 1/3 ceny

Uważam się za część dobra kulturowego tego kraju, ale powiem


nie
  • Odpowiedz
@rezoner: Faktycznie, umknęło mi że to dawne cq. Jeśli chodzi o firmę gamedevową w PL to bardzo jestem ciekaw postępów. Ostatnio LostDecadeGames zwróciło swoje oczy w stronę Unity więc niewiele pozostało orędowników html5. Niech moc będzie z Tobą młody Padawanie.
  • Odpowiedz