Wpis z mikrobloga

Dobra, zaczynamy. W nawiązaniu do tego wpisu.
Zobligowałem się do umieszczania donosów mojej prababki (Niemka, która przyjęła polskie obywatelstwo i adoptowała po wojnie mojego osieroconego dziadka) z czasów sprzed bujdy zwanej okrągłym stołem. Wydaje mi się, że to ciekawy materiał poglądowy, który może nam przybliżyć ówczesne realia z poziomu najniższej klasy. Również sam mechanizm - jak widać DOBROWOLNEJ współpracy.

Dzisiaj na smak - donos pierwszy z brzegu, pisany maszynopisem datowany na 1989.
Rzecz dzieje się w jednej z wielu wsi południowej Polski.

Wygląda na to, że mam tego sporo dlatego tworzę dedykowany tag. Dodaj do obserwowanych #donosyzewsi jeśli chcesz być na bieżąco. Jeśli nie chcesz być na liście pisz na PW. Wołam zainteresowanych (wołających, plusujących, taktycznych):
@sergiuszn
@zbiczek
@sunlifter
@CzySwieciSaPoToAzebyZawstydzac
@WesolyGrabarz
@Mikimoto
@Synekdocha
@ocelote
@8_in
@Crokos
@simon17
@Jakub_Puchatek
@Tank1991
@Piecu
@BrodaMGS
@hufostere
@costadelsol
@jupiter44
@DojadeWas
@qweasdzxc
@Marule
@aptudeskaj
@pytaniepytajacepytanie
@seznam
@Jestem_tu_nowy
@dominik-ortyl
@Vicarious
@malkeni
_______
Dodaję ostrzeżenie zgodne z obowiązującą nomenklaturą Mirko i rekomendacją Prezydenta Mirko, który temat zna jak własną kieszeń (przy okazji NIE POZDRAWIAM):


#historia #komuna
P.....1 - Dobra, zaczynamy. W nawiązaniu do tego wpisu.
Zobligowałem się do umieszcz...

źródło: comment_5y3jgK5bPPyMsqDhMPfNypnDnzvGUr1p.jpg

Pobierz
  • 22
@maciekawski: ee jestem takim atencjuszem, że będę wam to rzucał jak te steki wygłodniałym hienom :P


@Jakub_Puchatek: Nie wiem dokładnie, ok. 85? Na pewno nie są to typowe donosy, ale jednak. Proszę również zwrócić uwagę, że rzecz dzieje się na wsi - gdzie każdy każdego zna. Ja znam kontekst i sytuację bo mi ją wyjaśniono, wy musicie się zadowolić tym co rzucam ;)

@MasterSoundBlaster: dwieście?
@Pancernik-Kulowaty_1: Możesz przybliżyć okolicę tej wsi, może jakieś większe miasto w okolicy lub coś podobnego?
Sądzę też że było by miło gdybyś przybliżył okoliczności tych donosów, komu donosila, na kogo, czy to sąsiedzi, jacyś znajomi, czy coś z tego miała.
Oczywiści jeśli wiesz i chcesz upowrzechnić te informacje.
Tag zapowiada się świetnie, liczę na więcej takich treści na mirko