Wpis z mikrobloga

@Mawak: Blog też jest ciekawy:

Piosenki które wyśpiewuje wpływać mają jak zaklęcie na moją osobę. Na You Tube umieściłem kiedyś swoja piosenkę ze słowami mi nie przychylnymi. Często powtarzające się w niej słowo to było bez kitu. Usunąłem ją i chyba przestanę słuchać albo zmienię słowa. Słowa tej piosenki spowodowały to że moja szklarnia została troszkę uszkodzona. Kiedy chciałem wstawić szyby to musiałem użyć szpachli bo kupiony kit nie chciał się
@Mawak: Zanim zaczniesz siać swoją ciemnotę, to zacznij od choćby nauczenia się jak się pisze słowo "schizofrenia". Poza tym nie wyciągaj z dupy tego stygmatu, bo ciemnotą krzywdzisz ludzi. Obejrzałeś filmik, którego nie rozumiesz, więc z dupy wyjmujesz wniosek że oto masz dowód na "opętanie", "czarownicę" lub na "schizofrenię". To esencja zabobonów, które różnymi "czarami" tłumaczą zjawiska, których się nie rozumie.
@DawidWarsaw: Nie obrażaj, chciałem podjąć dyskusję w oparciu o przykład bo interesuję się tematem chorób, zaburzeń i odmiennych stanów psychicznych.

A za błąd się kajam, tłumaczyło by to czemu tag mi nie wyskoczył.
A. Sory. Nie chciałem Cię obrazić. Ale zobacz: Czy Ty nie obrażasz tego mężczyzny z filmiku rzucając na niego taką ocenę? Poza tym zobacz: Czy nie jest "z dupy" brana taka diagnoza skoro polega tylko na w pełni subiektywnym ocenianiu kogoś i jeśli wydaje Ci się ten człowiek dziwny, to określasz go "opętanym", "czarownicą", "schizofrenikiem". Czym zatem diagnoza "schizofrenia" różni się od diagnozy "opętany". Dokładnie taka sama ciemnota.

Diagnoza "schizofrenia" istnieje, ale
@otto_flick: Mnie interesują fakty, a nie hipotezy. Fakty są takie, że WHO nie stwierdza że "schizofrenia" jest chorobą mózgu. Zatem precz z ciemnotą. A Ty naucz się odróżniać hipotezy od faktów, bo wydaje mi się że artykulik, do którego linkujesz, odbierasz jako fakt, że "schizofrenia jest chorobą mózgu", a przez to wprowadzasz siebie i czytelników w błąd.
Fakty są takie, że diagnoza "schizofrenia" jest TYLKO subiektywną oceną psychiki, czyli charakteru, emocji,
@otto_flick: Jakie to typowe, że takie "gady" jak ty, wobec braku dalszych argumentów, chwytają się psychogestapo. Odpowiem na adekwatnym poziomie: dowodem na to że to ty jesteś chory na mózg, jest twoje "urojenie", które przed chwilą napisałeś. I na tym zakończyła się moja rozmowa z tobą.
@DawidWarsaw: czy ty zdajesz sobie sprawę, że były prowadzone liczne badania które potwierdzają, że schizofrenia to stan patologiczny? i nie jest to subiektywna ocena psychiatry/psychologa. co to ma wspólnego z nazwaniem kogoś czarownicą? xD
były skanowania PET mózgów schizofreników podczas omamów, były badania nad nieprawidłowościami podczas okresu prenatalnego i neonatalnego a ich związkiem ze schizoforenią - podpowiem że związek występuje
chorzy na schizofrenię mają mniejszą objętość istoty szarej, mają większe komory