Wpis z mikrobloga

  • 74
#emigracja #uk
#patologiazewsi

Ja #!$%@? mirasy, praca z Polakami to jeden wielki szajs. Śmieją się z muzułmanów ze jeżeli jest ich za dużo to chcą zmienić system w tym regionie. Polacy mają inną tendencje jeden drugiego #!$%@?, bo ma za dużo hajsu albo dostał za duży awans. Albo komuś #!$%@? bo ma za duża władze... Jak my mamy niby się jednoczyć w przypadku zagrożenia jak potrafimy się pozabijac przy użyciu długopisu na własnym poletku... Szkoci mówi ze Polacy są spoko i się zastanawiają czemu się nie trzymają ze sobą? Co mam ja mam odpowiedzieć? Ze jak by mogli to o 5f by się pozabijali? I tak czy inaczej nie rozumieją...

W poniedziałek zacznie się akcja o mobbing w pracy i dyskryminację.... Jedna grupa Polaków zgłosi na drugą a drudzy na pierwszą.. A ja mam chipsy i batony w szafce.... #gorzkiezale
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@innv: taka już nasza #!$%@? mentalność. Jest to wszechobecne i bardzo przykre. Ja się osobiście cieszę, że nie pracuję z żadnym rodakiem, choć nie ma też co wrzucać wszystkich do jednego wora, bo jest spora ilość normalnych, uczciwych ludzi
  • Odpowiedz
@innv: hehe, polska mentalność po prostu jest dziwna :). Sporo polaków nie potrafi cieszyć się z sukcesów, a raczej rozpamiętuje porażki. Nie pamięta tego, że szef ich pochwalił, ale miesiącami będzie wspominać jak jeden raz się doczepił :). Rodacy nie pochwalą się w pracy umiejętnościami, tylko będą siedzieć cicho jak myszy pod miotłą, bo... jeszcze im zlecą dodatkową robotę, albo nie daj boże, dostaną awans. I jeszcze trochę by się
  • Odpowiedz
@innv: U Ciebie też redukcje?

Polacy po świętach zamiast wybrać drogę Jezusa wybiorą drogę Judasza :D

A w polskim sklepie kolejki kilometrowe - bo trzeba "Świętować".
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wfm125m: szykują się chyba, bo wszyscy się sklocili XD

@haker_proker: są uczciwi tak samo jak miejscowi tez pokładają kłody pod nogi

@PrawicowiecKNP: wszystko było ok do póki każdy był równy w sensie awansowym a różniły się tylko stawki, odkąd parę osób awansowalo zrobił się kolchoz...
  • Odpowiedz
@darck: Ja nic do jego biznesu nie mam, ale to słaby przykład w poruszonym temacie, bo nie pomaga z "dobrego serca" tylko ma z tego piniądz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wfm125m: I sam jesteś nalepszym przykładem w tym momencie "Polak Polakowi Polakiem" :) Biznes, czy nie biznes - pomaga. I to się liczy. Wszyscy wygrywają. Tak trzeba działać. Osobiście nie spotkałem się z przypadkami, że Polacy rzucali mi, jakoś specjalnie, kłody pod nogi. Wprost przeciwnie. Sporo razy otrzymywałem BEZINTERESOWNĄ pomoc.
  • Odpowiedz
@Ja-qb: Panie, po 3 zdaniach mi wystawiasz ocene - to kim Ty jesteś?

Przecież napisałem, że do Sorka i jego biznesu nic nie mam. Ja nic złeego Polakowi na obczyźnie nie zrobiłem, jak ktoś się pod tagiem #emigracja pyta o coś na co znam odpowiedź (np jak znaleźć pracę w IT - szczególnie w Szkocji itp) to bez problemu pomagam i nic za to nie chce. Nie znam
  • Odpowiedz
@wfm125m: problemem jest ta polska mentalność, że jak biznesmen, to zły. Ludzie powinni być wdzięczni biznesmenom, a nie uważać, że nie mają czego, bo przecież biznesmeni biorą za to pieniądze.
  • Odpowiedz
@wfm125m: mój kolego, ja też pomagam w większości za darmo. Doradzam, trace czas i często wbrew własnemu interesowi odradzam komuś przyjazd do UK z np. zbyt mała ilością pieniędzy, lub ze zbyt niepewnym językiem. Mógłbym powiedzieć: pewno, przyjedź, mnie to #!$%@? czy sobie dasz rade czy ine.

Nawet nie wiesz ilu 'klientów' przez to straciłem - ale być może pomogłem tym ludziom? Bo doradziłem im, że wyjazd do holandii na
  • Odpowiedz
@sorek: Bo większość Polaków jest spoko. I napić się można, i pogadać :) Czarne owce są w zdecydowanej mniejszości i nie ma się co nimi przejmować. Trzeba robić swoje :)
  • Odpowiedz
@sorek: Kurde, nie napisałem, że "sorek #!$%@? zdziera kasę za pomoc". Nic z tych rzeczy. Po tych wykopach o "Sorek Charity Ltd" możliwe, że nie doczytałem wszystkiego (nie można przecież cały dzień na wykopie siedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Pomagasz - super, jak mnie ktoś o coś prosi pyta - też pomagam. Nikomu kłód pod nogi nie rzucam, bo w sumie nie mam komu - pracuje
  • Odpowiedz