Wpis z mikrobloga

Czy wie ktoś jak jest liczony współczynnik personal rate i jaki ma wpływ na ogólne ,,skalowanie'' konta? Jaki jest maksymalny rozrzut +/- personal rate? Bo trochę #!$%@?ące jest, że byle właduję załogę do czołgu z 5.7 rate III tieru i rzuca mnie na 6.7 tigery H i isy 1944. I mimo, że w każdej bitwie jestem w top5 drużyny, to i tak gówno zrobię.

Zgodnie z tymi wyliczeniami:
http://warthunder.wikia.com/wiki/Battle_Rating_Calculation
Mój battle rating wychodzi 5.4. Gram przeciwko graczom, których średnia pojazdów wychodzi 6.6 (6.7, 6.7, 6.0).

Kiedyś w starym systemie 20 poziomów to było +/- 3. Ale obecnego wpływu znaleźć ni #!$%@? nie mogę.

Oczywiście jest na to rada - zagrać kilkanaście #!$%@? gier ,,odwróć tabele, jesteś na czele!'' i zacznie rzucać normalnie. Ale to takie rzucanie z rozgrywki, w której stajesz z równorzędnym przeciwnikiem w rozgrywkę, w której wszystko cię #!$%@?. Dodatkowo Trzeba wziąć pod uwagę, że do drużyny dostajesz graczy, którzy są z tobą tylko dzięki ratingowi pojazdów - bo sami ani nie wesprą, ani nie oflankują, ni pomogą.

#warthunder
Pobierz
źródło: comment_rmV1jOuJFZ2j2TohgGy6Voj4bHWaK4B0.jpg
  • 11
z 5.7 rate III tieru i rzuca mnie na 6.7 tigery H i isy 1944.


@KtosKtoSamNieWiesz: z praktyki:
wywal to 5.7 i bedziesz wrzucany wylacznie na 3 tier ( czasem low tierowo czasem do 6.0 maks ). Jesli masz 5.7/6 z III tieru to wrzuca Cie albo na koncowke 3 tieru ( tak jak Ty) albo pierwszy bracket IV tieru ( bez 7.0 ( ferdki itd ). Analogicznie jak wrzucasz 6.7
@KtosKtoSamNieWiesz: @aryss: Tak to wygląda w samolotach na Arcade: https://forum.warthunder.com/index.php?showtopic=222184
W komentarzach jest napisane, że system obniżania BRu nie działa w czołgach.
Czyli jeśli masz czołgi 5.0, 5.0 i 5.7 to będzie brało pod uwagę ten z najwyższym BRem (5.7) i na jego podstawie będzie dobierało przeciwników +/- 1.0 BR (czyli możesz trafić na 4.7 jak również i 6.7).
Swój BR ogólny możesz sprawdzić najeżdżając na swój nick w tabeli,
@KyloW13: tak, IV/V tier tylko na AB grywam. No i moze kwestia tego czego oczekuje sie od czolgu, mimo wszystko z poczatkowego k**ania jak wrzuca na BR 8.0 przestawilem sie na bardziej uwazna gre i przewaznie cos udaje sie nim ugrac. A co do narzekan to faktycznie w tym duzo jest ze niemcami na wysokich tierach trza sie napocic ( bardzo mnie boli Tygrys II 105 )
@aryss: Zgadzam się, jest ciężko. Maksowanie Ferdka też nie jest proste: nie masz gaśnicy-> dostajesz strzał z kilometra w dolną płytę (od razu na spawnie), wchodzi w skrzynie-> palisz się-> giniesz... (,)

Co innego granie Jagpantherą, tym już spokojnie potrafię przeżyć całą rundę i być jeszcze pierwszy w tabeli. I to wcale nie dlatego, że JagP. jest lepsza, po prostu ma niższy BR o te 0.3 i
@KyloW13: Dzięki. To wyjaśniło zagadkę dlaczego najwyższy BR jest pogrubioną czcionką. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@aryss: Niemcami na wysokich tierach trza się napocić? A ruskimi IV-V grales? Bo grałem niemcami do III i przerzuciłem się na ruskich w nadziei, że będą bardziej mobilne. Proszę o opinię.