Wpis z mikrobloga

@Konrad1007: ale to z tworzeniem postaci, to chyba tylko na początku w tej pierwszej wiosce. W dużym mieście podobno już są gotowe postaci do wynajęcia. Z resztą jest też sporo NPCów po drodze, którzy mogą się przyłączyć.
@Gadzinski: Pograłem chwilę, a akurat katuję BG, więc mam całkiem świeże porównanie. W PoE masz więcej zagadek, dużo więcej takiej fabularnej otoczki. Kiedy w BG cała opowieść skupiała się na dialogach samych w sobie i przebiegu questów, tak w poe masz też narratora przy dialogach, który opisuje zachowania osób czy świata. Są też swego rodzaju cut scenki, które przyjmują formę interaktywnego ebooka. Po prostu krótki tekst z ilustracją i możliwe działania
@eloar: mimo wszystko wolałbym, żeby polegać tylko na postaciach fabularnych, ze swoją historią itd. A nie robię sobie taką drużynę, jakiej mi trzeba, wojownika barbariana, 2 czarowników, łowce i coś tam. Łotra nawet nie trzeba mieć w drużynie. Przy okazji NPC - non-playable character, także oni się chyba nie przyłączą :)

@Gadzinski: Inny jest też system zdrowia postaci - trochę ułatwia grę. A do odpoczywania potrzeba zestawów obozowych, których możesz
@Konrad1007: Hmm.. Jak dla mnie taka postać co się może przyłączyć, to dalej NPC. Przestaje być NPC po przyłączeniu do drużyny. No chyba, że jest dla nich jakiś konkretna nazwa, albo akronim.

Mnie tam osobiście nie przeszkadza możliwość zatrudnienia dokładnie takich ludzi jakich chcemy. Trochę poprawia to element taktyczny. Pewnie aby zadowolić wszystkich, to i tak tawerna byłaby pełna ludzi do zatrudnienia, a z czasem wybór byłby tak duży, że równie
@eloar: Myślę, że można tak spokojnie założyć. Ale może to po prostu są PC :P

Co do tworzenia postaci, swoją pierwszą tworzyłem dobre 30 minut, zanim przeczytałem każdą rasę, klasę, skończyło się na boskim magu