Wpis z mikrobloga

@JareQ: no niby tak, ale ogólnie jeśli komuś też zależy trochę na kasie (nie mówię, że tylko), no to zdecydowanie lepiej iść w taką Javę niż w PHP, to ma też związek z tym jak rynek wygląda... Zwłaszcza jak się jeszcze stoi przed wyborem a nie jest już po 10 latach programowania w czymś.
@DiKey: ja marzę o Javie od paru lat w sumie, to jest taki mój cel.
Ale ostatnio trafiłam na meeega super firmę pod każdym względem i już mi wszystko jedno, to znaczy motywacja mi spadła motzno.
A zwłaszcza że po paru latach programowania w PHP jestem coraz większą specjalistką i coraz lepiej się czuję w tym, tak to jest jak się coś zna/umie...
No i w sumie to wstyd się przyznać,
@nie_mam_czasu:
@anonim1133:
@ania-nowak1231: Java zdecydowanie, sam napisałem kilka apek na iOS i OS X i pisanie w Obj C to sranie drutem kolczastym. Następnym razem skorzystam po prostu z jakiegoś frameworka z dostępem do rozszerzeń natywnych np http://robovm.com bez względu na jego cenę. Swift... Fajny, przypomina Grailsy czy Pythona ale... Na razie aby zrobić cokolwiek więcej i tak lądujesz w bibliotekach napisanych w Obj C. No i zamykasz się
@yourboss: lodówki? Serio? :P

@DiKey: noo, to będzie przełom..
E tam, ja z C++ przechodziłam do PHPa i fajnie się można swobodą nacieszyć, gorzej w drugą stronę.
Gorzej też jeśli nie możesz sobie tak po prostu pisać, tylko poprawiasz jakiś beznadziejny kod i nie wiesz, jak się odnaleźć ;p
@szczepqs: oj tam, marzenia ściętej głowy. Chodzi o to, że to taka moja aspiracja. Trochę robiłam, uczyłam się, raz byłam naprawdę blisko no i w obecnej robocie też mam perspektywy...
Ale ja ogólnie jestem strasznie zajęta :P (co widać po mirkowaniu xD) - czytaj: nie jest to dla mnie tak krytycznie ważne. Bo gdyby było, pisałabym inaczej, o ile w ogóle.