Wpis z mikrobloga

Kocham moja mamę ale ona nie potrafi zrozumieć, że nie chce uczyć mojego 3 letniego dzieciaka się modlić, że nie chce go prowadzac do kościoła ani czytać mu biblii.
"A umie juz powiedzieć bozi amen? ", nie, nie umie i nie widzę w tym niczego krzywdzacego, mam chęć zagotować się ze złości kiedy pyta się mnie "łojezu ale jak to tak", normalnie, jeśli w wieku szkolnym będzie chciała iść to z nią pójdę, teraz nie i tyle.

Skąd te żale? Mloda dostala od mamy paczke.

Wszystko spoko, ale to trochę przegięcie bo znów mi się coś wypcha do gardła.

#gorzkiezale #boldupy
Pobierz L.....3 - Kocham moja mamę ale ona nie potrafi zrozumieć, że nie chce uczyć mojego 3 ...
źródło: comment_v9jWH6RLqSfjSZM6joNevJuenpmbP8lY.jpg
  • 19
@Asp2ire: będzie starsza i będzie miała chęć to jasne, ja nie mam nic przeciw, chodzi mi o ten nacisk "daj jej wybór, chodź z nią co niedziele do kościoła", naucz ja tego, tamtego, czytaj jej to, a czemu ona nie wie kto to Jezus. ;_;
@Lim3: A to spoko - bo nic mnie bardziej nie wpienia jak ludzie psioczący na KRK, ale kościelny mający. Bo tak wypada. No #!$%@? - z żoną nie mamy kościelnego, bo uznaliśmy, że nie jesteśmy do niego gotowi. Też jak będzie dziecko to będziemy pewnie myśleć co zrobić z całym katolickim obrządkiem dziecięcym.

A co do Twojej sytuacji - takie to już jest to starsze pokolenie.
@Lim3: trudna sprawa... chyba tylko pozostaje rozmowa z dzieckiem na te tematy i sondowanie jakie zdanie zaczyna mieć. Z drugiej strony bałbym się z babcią zostawiać dziecko, co by nie wróciło zindoktrynowane, że Bóg siedział obok czy coś(nie chcę tu oczywiście obrażać wiary/jezusa czy Twoich rodziców)
@skibi: na koscielny nie jesteście gotowi, a na państwowy jesteście? Właśnie uznałeś, że ten kościelny jest ważniejszy, a z kontekstu rozumiem, że hejtujesz Kościół? Ja jestem ateistą ale gdyby moja dziewczyna chciała kościelnego to nie miałbym oporów, bez różnicy mi... tylko, że nie mam komunii to nie wiem czy mogę?
@qtsms: Nie, absolutnie nie jestem hejterem Kościoła. Ślub to ślub - najważniejsze, żeby się szanować i nawzajem kochać.

Bez komunii to ślubu raczej nie da rady.
@skibi: ko,ega mi kiedys mówił, że jest obrządek gdzie jedna osoba wypowiada przysięgę kościelną, a druga - bez odniesień do Boga. Ale całość dzieje się w Kościele. Nie wiem czy nie zmyślał.
Dziecko nie jest jeszcze w stanie podejmowac takich decyzji, to oczywiste że bedzie miec takie samo zdanie jak jej matka. Pewnie w wieku 15 lat zacznie się zastanawiać nad tym.
@godlew77: tr;ld? Nie chce mi się przez to przebijać, jakie warunki? Wiesz, jak żona wierzy i chce białej sukni, a ty jesteś ateista to nawet i komunie weźmiesz z nieszczerych zamiarów i po problemie... :P