Wpis z mikrobloga

Mam polecić telefon koleżance i szukam czegoś sensownego z telefonów nowych/używanych w kwocie 400-500zł android wchodzi tylko w grę.
Wymagania zostały rzucone:
- dobre zdjęcia, wg niej min 8MPX
- w miarę możliwości płynny, czyli wg mnie jakiś min. 1GB ramu plus procek min 1.2MHz tylko cholera wie jak to jest z modelami, bo mi się nie chce szukać każdego po kolei jak działa :P
- min 8GB pamięci ROM
- wymiary im mniejsze tym lepsze, ale walić ten myślnik :D

Coś mi się udało wyszperać, póki co to leci tak:
- SIII / SIII GT-i9305
- LG G2 mini
- LG L90
- LG L9 II
- nexus 4 (tutaj doczytała się na wykipedii problemów z tym telefonem)
- Xperia SP

Coś macie lepszego? Coś bardziej polecacie z tego co wymieniłem?
#telefon #smartfon #android
  • 21
@arhu: ja też jestem za nexusem, bo samsungi nie przemawiają interfejsem jakoś nie lubię tego ich stylu, póki co niech wybiera sama ja dałem typy telefonów podałem najlepsze w cenie. Pewnie będzie chciała też taniej coś poszukać to może ktoś rzuci jeszcze innym przykładem, a jak nie to pewnie padnie na G2mini/SP
@przemek6085: dobrze ostawiasz, robi lepsze zdjęcia, a nawet jestem skłonny obstawić, że robi najlepsze zdjęcia z tego co wymieniłem, dałem jej linka do strony porównującej zdjęcia różnych telefonów na tej stronie była widoczna różnica, dodatkowe galerie mgsm gdzie trochę mniej już widać różnicy.

najlepsze jest to, że ona jest z powołania fotografem xD jak zobaczyła, że jedne aparaty mają ponad 10MPx a inne zazwyczaj 8MPx to musiałem długo tłumaczyć, że np
@Ventura: polecam też taki test przeprowadzony przez teleguru.pl, znajdziesz go tu: wykop.pl/ludzie/dodane/przemek6085
Samsung robi najlepsze zdjęcia, szczególnie oczywiście w takich seriach jak S czy Note
Nexusy niestety robią kiepskie zdjęcia, a dla mnie dobry aparat w smartfonie to podstawa
@przemek6085: no to pewnie wiadomo na co padnie na SIII jeżeli chce wydać więcej kasy, a jak nie to pewnie g2mini, ewentualnie inny samsung, ale tyle tego mają, że nikomu się nie chce przeglądać xD
@xDrope: no właśnie w tym rzecz, że jej telefon nie będzie pewnie miał zmian będzie leciał na stockowym, a ja tam się nie podejmuję brać za coś co nie moje :D
@Ventura: samo wgrywanie jest proste. Co do telefonów to moto G wyłapiesz, a może nawet przy dobrej ofercie używanego moto g 2, alternatywą są nexusy, a najlepiej jakby wzięła lg g2 :D. Jeśli nie chce dokładać, a te mieszczące się w budżecie nie pasują (moto g nie ma fajnego aparatu) to zostają nokie. Czemu nie chce windowsphone jeśli ma mało kasy i dość spore wymagania? (btw mam i9305 na sprzedaż, ale
@Ventura: Panie, poczekaj aż znów rzucą cashback i lumia 735 poniżej 500 zł powinna wyjść. Tylny aparat ma 6,7mpx, ale to aparat bdb w porównaniu do konkurencji w tym przedziale cenowym. Poza tym ma 5mpx w aparacie selfie :D. Jedyne czego może jej brakować to snap, a reszta aplikacji ma odpowiedniki. Niech pobawi się trochę w sklepie to może doceni układ kafelków - propsuję motzno wraz z ustawianiem pod nimi tapety.
@xDrope: łe tam ona i tak nie korzysta z selfi i dziwnych programów, ogólnie uzasadniła mi, że potrzebuje nowej komórki z jakimś tam dostępem do neta do sprawdzania maili i wiadomości do tego dobry aparat w razie potrzeby gdy nie ma przy sobie lustrzanki :P
@przemek6085: dobrze ostawiasz, robi lepsze zdjęcia, a nawet jestem skłonny obstawić, że robi najlepsze zdjęcia z tego co wymieniłem, dałem jej linka do strony porównującej zdjęcia różnych telefonów na tej stronie była widoczna różnica, dodatkowe galerie mgsm gdzie trochę mniej już widać różnicy.


@Ventura: możesz jeszcze podesłać tę stronkę? chętnie zobaczę