Wpis z mikrobloga

Rozmawiam ze znajomą #rozowypasek i mówię jej że kupować dzieciakowi na komunię telewizor to trochę przesada, a ona na to że jest chrzestną, więc to zobowiązuje do prezentu za ponad 1000zł, a poza tym inni dają quady i komputery więc to nic nadzwyczajnego.
Jej kasa to niech robi co chce, ale jak dla mnie to dawanie prezentu za ponad 300zł na komunię jest przesadą, zwłaszcza tłumaczenie tego "bo inni dają". W ogóle dawanie drogich prezentów dzieciom wydaje mi się kiepskim pomysłem bo nie znając wartości pracy i tak w pełni tego nie docenią, a poza tym to budowanie w nich materialistycznej postawy.

#logikarozowychpaskow #komunia #prezenty #szalenstwo
  • 8
  • Odpowiedz
@Ornament: widzisz przesadne kupowanie zabawek na które danej osoby nie stać, albo robi to tylko ze względu na cenę to głupota. Są jednak rzeczy które kosztują więcej niż te 300 czy 500 zł a jestem w stanie kupić je kilkuletniej córce, ale tylko pod warunkiem że ma to pozytywny wpływ na rozwój dziecka.
Telewizor to chyba najgłupszy z pomysłów jakie słyszałem, chociaż quad dla takiego maluszka to też idiotyzm. W
  • Odpowiedz
@Ornament: Ja pamiętam jak zadzwoniła do mnie chrzestna i pyta co chcę na prezent na komunię...
Mówię że wieżę sony taką - a taką bo ma 5.1 dolby i do tego dvd.
a ona do mnie że nie ma wieży z dvd (a to była dopiero wschodząca technologia)

  • Odpowiedz