Wpis z mikrobloga

Lekkie skrzywienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Powodują czasem bóle, z reguły jak się dużo chodzi. Czy ćwiczenia na mięśnie prostowników kręgosłupa pomogą trochę w tych bólach? Lekarz zaleca basen i rower i powiedział, że z tym nie da za bardzo nic się zrobić, ew. operacja ale to ryzykowne jest. Znalazłem dwa ćwiczenia do tej pory. Ktoś coś by pomógł w tej kwestii? #cwiczenia
  • 17
@adr19: Fizjoterapełta ani lekarzem nie jestem nadmieniam od razu. Mam tak samo ja Ty skrzywiomy kręgosłup mniewałem bóle (skala 2-3/10). Od momentu gdy zaczołem chodzić na siłownie i zaczołem ostro siłowo ćwiczyć plecy (nie tylko prostownik) po jakiś 4-5 mc ból całkowicie odszedł w zapomnienie.

Czasami boli od łóżka jak ma miękki materac ale bóli spowodowanych rowerem czy biegiem czy nawet mega kozackim martwym ciągiem nie odczuwam.

Myślę ze wzmocnienie mięśni
@bialysony: @Jurodiwy: No rozumiem. Nie piszę, że chcemy na tym oszczędzać, na zdrowiu się nie oszczędza. Pytam tylko o opcje. 150zł miesięcznie za kilka wizyt. Dobrze rozumiem? :D
@MackONE_: Dzięki za informację ale dziewczyna na siłownię nie pójdzie bo nie lubi tej atmosfery :P Też właśnie myślałem, że mocne plecy pomogą.
@MackONE_: Podobno silne plecy to człowiek się silnym czuje :D Rozejrzymy się za fizjoterapeutami, mam nadzieję, że jej pomogą bo przykro mi patrzeć czasem jak ją boli.