Wpis z mikrobloga

Hej mircy, mam dość istotne dla mnie pytanie.
Otóż zbliżają się najdłuższe moje wakacje w życiu (przełom liceum i studiów) i postanowiłem ten czas jak najlepiej spożytkować. Między innymi mam zamiar wyjechać za granicę do jakiejś pracy. Nic szczególnego - coś po prostu, żeby poduczyć się jakiegoś języka, zdobyć trochę doświadczenia w czymkolwiek.
Nie chcę jednak wyjeżdżać aż tak daleko. Myślę, że #niemcy to byłby dobry wybór. Myślę o jakichś 1-2 miesiącach pobytu. Nie celuję w jakiś specjalny rodzaj pracy, ale niektóre też muszę wykluczyć (szczególnie te wymagające języka niemieckiego, angielski znam na komunikatywnym poziomie).
Mamy zamiar wyjechać wspólnie z dziewczyną i paroma znajomymi. Generuje to kolejne parę warunków, ale nadal dosyć otwarcie patrzymy na oferty. Zastanawiamy się też, czy nie brać pod uwagę jedynie ofert, gdzie zagwarantowane jest mieszkanie.
No i jest to nasz taki pierwszy wyjazd. Z tego powodu byłbym mega wdzięczny za jakiekolwiek porady dotyczące mojego pomysłu. M. in. gdzie szukać dobrych ofert, na co zwracać uwagę, co przygotować przed wyjazdem?

#kiciochpyta #praca #pracazagranica trochę #emigracja na chwilę?
  • 18
  • Odpowiedz
@suttree: Co przez to rozumiesz? Chodzi Ci konkretnie o pracę, czy bardziej o obycie się w Niemczech? Bo w wielu ofertach na typowych portalach związanych z tym tematem jest właśnie informacja o braku potrzeby znajomości niemieckiego. Czy może powinienem do tego aspektu podchodzić z dystansem?

@worldmaster: Widzę, że jesteś w temacie. Niestety te wskazówki nie dotyczą mojej sytuacji ;P
  • Odpowiedz
@reventon: Bez szans na nauczenie się języka, czy pracowanie? Faktem jest, że nauczenie się niemieckiego to dla mnie sprawa drugorzędna i myślę, że otoczenie polskie nie będzie mi przeszkadzać.
  • Odpowiedz
@Viters:chodziło mi o język jako taki. W samych Niemcach doświadczenia nie mam.

jak uważasz, ale moim zdaniem spędzić czas w obcym kraju i nie złapać języka to trochę słabo. Ojro się rozejda, doświadczenie z truskawek/fabryki/baru na niewiele się przyda, a język to język, niezależnie od tego co będziesz robił w przyszłości
  • Odpowiedz
@Viters: jak dla mnie, to lećcie do Anglii do @sorek.
- jakaś znajomść angielskiego jest
- będziecie mieli załatwiony pokój/pokoje/mieszkanie (w zależności ile was tam się wybiera, wynajem całego mieszkania powinien was wyjsć relatywnie tanio na głowę)
- sorek pomoże i wyjaśni w sprawie NINów, itp. itd.
  • Odpowiedz
@neusimon: Jeżeli mówicie o mnie, to nie wydaje mi się, żebym miał jakiekolwiek wymagania.

@the4dk: Myśleliśmy nad UK, nie wiem czy nie zbyt daleko. Jak pogadam z resztą to z pewnością do @sorek napiszę.
  • Odpowiedz
@the4dk: W sumie fakt, lotów do UK jest cała masa.

Zastanawiamy się jeszcze nad najlepszym terminem. Do zagospodarowania mamy czas od czerwca do późnego sierpnia. Tak jak pisałem, ze dwa miesiące z tego mogę poświęcić na pracę. We wrześniu pewnie trzeba już będzie ogarniać studia, dlatego trochę czasu muszę zarezerwować już teraz.
  • Odpowiedz
niektóre też muszę wykluczyć (szczególnie te wymagające języka niemieckiego, angielski znam na komunikatywnym poziomie).

z dziewczyną i paroma znajomymi. Generuje to kolejne parę warunków, ale nadal dosyć otwarcie patrzymy na oferty. Zastanawiamy się też, czy nie brać pod uwagę jedynie ofert, gdzie zagwarantowane jest mieszkanie.


@Viters: samo to to napisales powyzej to spore wymaganie. bez jezyka jesli nie masz jakichkolwiek kwalifikacji to ciezko bedzie z czymkolwiek. do wyboru pozostaja tylko najgorsze
  • Odpowiedz