Wpis z mikrobloga

Mirki z #windows, szanujecie swoje hajsy? Bo ja np tak i prawie rok temu przesiadłem się na ubuntu, nie grywam w gry, ale jak coś się spieprzy (ostatni raz rok temu) to kopiuję katalog domowy na dysk zewnętrzny i mniej niż w 15 minut (bo tyle trwa instalacja) mam postawiony cały system, kopiuję sobie katalog domowy i parę razy apt-get i mam komp jak nowiutki po 45 minutach maks godzina bo IDE sobie stawiam i takie tam. a dzis pokusiło mnie na CS:GO, i postanowiłem zainstalować win 8.1 na lapku który był ogólnie reklamowany jako win8 prepared czy coś. i bez instalacji cs:go instalacja systemu trwała 45 min i myslałem ze to wszystko. A #!$%@?. 3 (dosłownie) 3 h instalacji sterowników z restartami + jeden sterownik napisany jest pod win 8 już na 8.1 nie działa przez co touchpad jest nieużywalny.

Mam takie do was pytanie w związku z tym - czaję że m$ was rucha ale czemu wy za to płacicie? Prędzej zrozumiem #apple #osx bo nie dość że system out of box działa pięknie reinstal w pół godziny, to jeszcze laptopy mają naprawdę świetne (MBP został uznany jako najlepszy laptop dla #windows i #linux) i może sporo kosztują ale jak ktoś chce sobie oszczędzić 4h męki i miesięcy straconych na beznadziny system z interfejsem dla tabletów to myślę że warto. a was windowsów nigdy nie zrozumiem, bo już konsole sa tańsze i mniej #!$%@?ące.
  • 12
Kto powiedział że płacimy? To po pierwsze, po drugie kto używa tego 8.1? Tylko głąby którzy mają go preinstalowanego na lapku i nie potrafią (albo nie wiedzą że można) zainstalować sobie win7