Wpis z mikrobloga

Ostatnio @WujekSkip kupił od oszusta zdjęcia kluczy do CS:GO. Postanowiłem mu pomóc bo 14-letni chłopak śmiał mu się w twarz i uważał, że skoro napisał drobnym maczkiem w opisie aukcji "sprzedaję zdjęcia, a nie klucze" to jest kryty. No cóż, nie był kryty i kasę szybko zwrócił.

Temat jest dużo szerszy i dotyczy np. takich aukcji, gdzie może nam się wydawać, że kupujemy sztabkę złota, a tak naprawdę dostajemy "reprodukcję".

Jeśli nigdy nie słyszeliście o konstrukcji błędu w prawie cywilnym to zrobiłem dla Was małe wprowadzenie. Ogólnie rzecz biorąc, nawet jeśli przez własną nieuwagę kupiliśmy np. zdjęcie laptopa, a nie laptopa, możemy się z tego wywinąć składając odpowiednie oświadczenie.

-------------
#maszprawo - z języka przepisów na język polski o często spotykanych problemach prawnych.
-------------
  • 53
  • Odpowiedz
@jarnunvosk: nie wiem, było znalezisko o niej na wypoku, gdzie pewnie były szczegóły, ale ja nie mogę znaleźć teraz.
Z mediów pamiętam, że spłaciła JUŻ 30 tys.! a ma do spłaty jeszcze ponad 100.
  • Odpowiedz
@LaudatorLibertatis: Kolega prawnik do kolegi prawnika ( ͡° ͜ʖ ͡°)- Wpis ciekawy aczkolwiek nie do konca prawdziwy. Aukcja ktora podales dot. sztabki zlota nie wprowadza w blad z art. 84 KC. Opis produktu ewidentnie wskazuje na to iz jest to sztuczne zloto. W sadzie nigdy cos takiego by nie przeszlo bo to podpina sie pod niedbalstwo kupujacego ze primo nie przeczytal
  • Odpowiedz
@flejwaflejwaplejapleja: Krotka odpowiedz jest taka ze nie ma podstaw. Jezeli pralka byla uzywana wedlug przeznaczenia (nie wlewalas farby zamiast proszku) to jest to wada fizyczna przedmiotu i podlega naprawie (na gwarancji) lub wymianie jezeli enta ta sama pralka sie zepsula.
  • Odpowiedz
@Mandalorethegreat: Nie zgadzam się. Tytuł aukcji wskazuje wagę, pada słowo "złoto" i "pure gold", a na dodatek podana jest próba. W treści aukcji nie ma ani słowa o tym z jakiego materiału jest produkt. Wnioskujesz jedynie pośrednio ze sformułowań "reprodukcja" oraz "dla tych, których nie stać na oryginalną sztabkę" (cytuję z pamięci). W efekcie mógłbyś mieć mylne przekonanie, że jest to złota sztabka będąca reprodukcją sztabki robionej przez konkretną mennicą.
  • Odpowiedz
@LaudatorLibertatis:
Mój różowy właśnie zwolnił się od pracodawcy-stanowisko PH.
Generalnie firma jako całość w miarę ok mimo ,że branża trudna / wędliny mięso / ale kierownik na lubuskie, wielkopolskę i okolice tak #!$%@?, że jakbym miał bliżej , to bym mordę oklepał. Chamskie zachowanie, nakazy odwiedzin 30 klientów dziennie, tony #!$%@? emaili również po godzinie 21.00 , w soboty, niedziele itd. Koleś totalnie nieprzygotowany do kierowania ludźmi, brak podstawowej wiedzy
  • Odpowiedz