Wpis z mikrobloga

#inwestowanie #inwestycje taguję też #bitcoin bo można za nie kupić, a także pewnie coś poradzicie

Pewna polska firma, startup, który jest doceniany nie tylko w Polsce sprzedaje udziały w spółce, aby zebrać fundusze na rozwój serwisu. Jedna akcja kosztuje 50 zł, można łatwo kupić, dostaje się to wszystko na papierze, ale mam pytania:

1. jak jest później ze sprzedażą? Jest na to jakiś okres?
2. Czego się wystrzegać? Jakieś porady? Tudzież sprawdzony artykuł z którego się dowiem więcej na ten temat?

c'mon #wykopowieksperci potrzebuję Was ( ͜͡ʖ ͡€)
  • 7
  • Odpowiedz
@binary24: Slędzę scenę startupową i już wczesniej myślałem, że są zajebiści. Chwali ich i wygrywają różne konkursy od Richarda Bransona z Virgin, Google, nasz rząd też jest klientem ich usługi
  • Odpowiedz
@kuba: 1. Możesz sprzedać bezpośrednio innej osobie, to są akcje imienne. Możesz też zaczekać kilka lat na wejście na giełdę lub odkup od jakiegoś VC.
2. To jest crowdfunding, więc raczej musisz się liczyć z dużym ryzykiem.
  • Odpowiedz
@kuba: ja inwestuję i ufam tylko "full crypto" projektom bo to według mnie przyszłość i bezpieczeństwo w razie czego. Papier może okazać się tylko papierem, którego może nikt nie chcieć. A jeżeli chodzi o krypto to możesz wyjść z inwestycji natychmiast i odkupić taniej. Dla mnie to jest zasadnicza i najważniejsza różnica.

Mógłbyś powiedzieć o jaką firmę chodzi ?
  • Odpowiedz
@kuba: kolejna spółka oferuje udziały za BTC? Możesz napisać coś więcej?

Jeśli to są akcje imienne to ich sprzedaż może być bardzo trudna - musiałbyś samemu znaleźć chętnego i skontaktować się z firmą-emitentem aby dokonać przepisania pakietu na inną osobę
  • Odpowiedz