Wpis z mikrobloga

Sami są winni tej nadwagi syna. Ze wszystkim można pójść do lekarza i dziecku pomóc, choćby to było uwarunkowanie genetyczne. Nie... Lepiej odrzucać wszelką pomoc i dzieciaka tuczyć....

Trzynastolatek z Bydgoszczy waży 230 kg. Nadwaga nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Zagraża jego zdrowiu i życiu. Problemu chłopca nie potrafi rozwiązać ani rodzina, ani szkoła.

- Ma indywidualny tok nauczania, 10 godzin lekcyjnych tygodniowo - wyjaśnia Beata Mendry, dyrektorka szkoły. - Były też dodatkowe zajęcia, podczas których rozmawialiśmy o diecie i zdrowym odżywianiu. Jednak mama chłopca zrezygnowała z tych spotkań - wyjaśnia Ewa Andrzejewska, pedagog szkolny.

Zdaniem nauczycieli problemem jest nieprzestrzeganie diety. - Wiele razy widziałam, jak po wyjściu z basenu zajada się batonikami lub czipsami - opowiada nam jedna z nauczycielek. - A przecież w tej sytuacji tylko surowy rygor żywieniowy może sprawić, że chłopiec będzie mógł normalnie funkcjonować.


Nie chcą pomocy - więc bardzo słusznie, że MOPS postanowił wystarać się o kuratora dla rodziny

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, MOPS zbiera dokumentację w celu ustanowienia rodzinie asystenta lub wystąpi do sądu o przydzielenie kuratora.


źródło
#patologia #spoleczenstwo #dziecki #gorzkiezale #polska
  • 3
@xSQr: to akurat skrajny przypadek, ale robienie z dziecka kaleki na własne życzenie się teraz widzi coraz częściej. znam jedenastolatka ważącego 90 kilo i szanowna mamusia nic z tym nie robi, tylko się cieszy, że "zdrowo wygląda". ( ͡° ͜ʖ ͡°) i kompletnie jej lata, że musi za niego wiązać buty, bo sam nie może się tak schylić. chore.
@xSQr: no właśnie. leki nie są usprawiedliwieniem, bo mimo, że niektóre spowalniają metabolizm, to można trzymać ich przyjmowanie i dietę w ryzach i skłaniać dziecko chociaż do jakiejś minimalnej aktywności fizycznej. może mieć przez to nadwagę, ale nie musi być otyłe. ale przecież też byłam dzieckiem, też jadłam chipsy i batony ( ͡° ͜ʖ ͡°) tyle, że wtedy tyle latało się po podwórku, że naprawdę nie potrafię