Wpis z mikrobloga

taki będę miał widok z chatki:)


@math1982: O ty #!$%@? faciarzu. Marzy mi się dom pod lasem, na zadupiu. A tak samo jest w drugą stronę ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Dostarczą Ci prąd? A Internet?! A woda? Co z mediami ogólnie na takim zadupiu?
@Szloch: kiedyś myślałem nad fibaro czy innym polskim rozwiązaniem na technologii wave ale ostatecznie zainstalowałem w niektórych miejscach oświetlenie hue które steruję z iphona + 2 kamery + sterowanie klimatyzacją pod wifi - więcej mi chyba nie trzeba :) jeszcze tylko zamontuję głośniki w pomieszczeniach i połączę w applowską sieć aby to wszystko sterować z jednego miejsca ale to późniejszy termin :)
@math1982:
#niepopularnaopinia
Mieszkałem na wsi przez 18 lat i nie wykluczam, że chciałbym mieszkać tam na starość, ale pragmatycznie rozumując wypaśna chata z ogródkiem na zadupiu to wciąż chata na zadupiu i nie ma przewagi nad dobrze skomunikowanym osiedlem, z tuzinem sklepów, siłownią, basenem i kinem w zasięgu spaceru lub 10-minutowej przejażdżki tramwajem.
z tuzinem sklepów, siłownią, basenem i kinem w zasięgu spaceru lub 10-minutowej przejażdżki tramwajem


@laoong: Z których tak często korzystasz, że ho ho, zwłaszcza jak masz dzieci. Dojechanie to najmniejszy problem. Z raz na rok się wyrwiesz, a po zakupy i tak jedziesz do marketu, gdzie ładujesz cały wózek po kartonie mleka wody soków mąki cukru i wagonie srajtaśmy ;-)

A żeby kupić jakieś drobne rzeczy typu bułki rano to zazwyczaj
@katinka: A w drugą stronę? Jak często wyciągasz tego grilla i robisz sobie barbecue w ogródku? Ja jak chcę spokoju (a chcę), to jadę na weekend do rodziny na wsi, za to bardzo cenię sobie możliwość spontanicznego wypadu do kina bez robienia z tego wielkiej wyprawy.
Oczywiście rozumiem - jak ma się dzieci, to wszystko jest bardziej skomplikowane, ale nie demonizujmy mieszkania w mieście, bo nie można chyba powiedzieć, że nie
łącznie jakieś 120 m z garażem


@math1982: Podawanie ile metrów kwadratowych ma dom w takiej sytuacji to tak jakbyś mierzył długość penisa od dupy.

Życzę wytrwałości w wykończeniu domu i posadzeniu pierwszego drzewa :)
@merol44: nie biez podłogowego elektrycznego bo zbankrutujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakbym ja stawiał dom to bym pomyślał na pompą ciepła (poziomą gruntową)+rekuperacją + solary + panele fotowoltaiczne i może jakaś turbina do napędzania prądem tych poprzednich. Oczywiście jak jest miejsce :D
Jak często wyciągasz tego grilla i robisz sobie barbecue w ogródku?

@laoong: W wakacje co najmniej raz na tydzień, zamiast obiadu :)

W mojej opinii mieszkanie w mieście jest dobre dla osób starszych i niedołężnych (bliskość sklepów, taksówki, nie trzeba się zajmować domem i ogrodem) oraz singli i studentów (można imprezować kilka razy w tygodniu). Potem zwyczajnie nie ma na to czasu, a wypady do knajp zamienia się na domówki z
@math1982: Nie no, prawilny domek się zapowiada. Z jednej strony propsy, bo też chciałbym sobie kiedyś (jak już zostanę wypokowym programisto) postawić dom, ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie dłuższego życia w nim- dojazdy do pracy (pozdrawiam #parkingpulawska pod Warszawą ( ) ), jakieś drobne naprawy i konserwacja, no i jakość np. internetu w miejscu takiego domku, która zwykle jest słaba.