Wpis z mikrobloga

Jak sie wybuduje to nie będę chcial więcej niż 70m :)


@tullsta: Mamy teraz 74 metry i rodzinie 2+1 spokojnie wystarcza, a i goście mają gdzie przenocować - a można by jeszcze lepiej rozplanować, to i 2+2 byłoby dobrze. Najważniejsze w domku jest to, że jest wolnostojący, że jest ogród, można sobie wypić kawkę na trawie, posadzić drzewka i krzewy owocowe, zrobić grilla :)
  • Odpowiedz
@math1982: a mi dzisiaj barierki na klatce schodowej montują (ʘʘ) Jak skończysz stan surowy zamknięty to będziesz wiedział czemu kolejny etap nazywa się WYKOŃCZENIÓWKA ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Najważniejsze w domku jest to, że jest wolnostojący, że jest ogród, można sobie wypić kawkę na trawie, posadzić drzewka i krzewy owocowe, zrobić grilla :)


@katinka: o to to, już mam w planach jakąś lipę albo dwie i na pewno czereśnie;) altankę, domek drewniany do majsterkowania i czytania książek, taka samotnia;) i wędzarkę. Jakoś na 15 arach upchnę chyba:)
  • Odpowiedz
@math1982: Dasz radę. Jakbym miał 15 arów to bym sobie inaczej życie ułożył! :) Inna sprawa, że też miałem wielkie plany co do zagospodarowania swojej działki a jakoś po budowie zapał mi minął i zrobiłem tylko trawnik ;)
  • Odpowiedz
@math1982: nie straszę :) ale gratulacje mimo wszystko - to całkiem inny komfort mieszkania niż bycie zaszufladkowanym w bloku ;) PS. tydzień temu dowiedziałem się, że nie musiałem budować drugiego komina bo do pieca kondensacyjnego można wyprowadzić tylko rurkę w garażu... 5 000 poszło się :D Ale tak to bywa z budową - wszystkiego nie przewidzisz ;)
  • Odpowiedz
@Fracha: ja do 8 roku życia mieszkałem w bloku, potem ze 20 w domku, teraz wynajmuję mieszkanie w bloku i czuję, że jakbym miał osiąść w bloku, to na bank bym się rozpił i wszczynał awantury:D
  • Odpowiedz
@math1982: Drzewa to już możesz sadzić, niech sobie rosną - jak się wprowadzisz będziesz miał może już owoce :)
Ja ostatnio posadziłam agrest i jeżyny, w planach są jeszcze borówki, żurawiny itp.

@chafer: Nie ma co mieć wielkich planów, z drugiej strony (w mojej opinii) działka na której jest zbyt wiele "natyćkane" też nie jest piękna. Ot trawnik + kilka dużych ładnych drzew typu lipy, dęby. Estetyczne i łatwe w
  • Odpowiedz
@katinka: dokładnie, trzeba przewidzieć, że na naście lat to wszystko wyrośnie, moi rodzice chyba nie do końca przemyśleli swoje postępowanie i w ogrodzie niezły gąszcz wyrósł. A sadzić na razie nie będę,jeszcze mi porozjeżdżają i tyle będzie z mojej roboty.
  • Odpowiedz