Wpis z mikrobloga

Mireczki, o czym powinien wiedzieć 17 latek planujący założyć DG, gdy uzyska do tego prawo?
Jestem uczniem technikum, więc prawie dwa lata od założenia DG będę uczęszczał do szkoły, co zwalnia mnie z ZUS-u, o ile dobrze pamiętam.
Czy czekają na mnie jeszcze jakieś ulgi lub utrudnienia?

Planuję korzystać z internetowego biura podatkowego, wfirma.pl
Kierunek działalności to sprzedaż, głównie Allegro ( o ile nie w 100% ), coś na zasadzie call center, (Klienci dzwonią na infolinię, ponosząc niestandardową opłatę za połączenie) , oraz prowadzenie usług.

Nie mam jeszcze doświadczenia w tym co planuję robić, lecz mam rozpisany biznes plan.

#firma #dzialalnoscgospodarcza #zus #prawo #wfirma
  • 7
  • Odpowiedz
@RemusLo: Nie mam teraz czasu na tlumaczenie, ale jedno marzenie Ci zniszcze - status ucznia/studenta nie zwalnia Cie ze skladek ZUS. I znajdz sobie ksiegowego jesli powaznie myslisz o biznesie. Chocby na jednorazowa, dluzsza konsultacje.
  • Odpowiedz
@chomikagresor: Ale jak to mnie nie zwalnia? Przecież gdy uczęszczam do technikum, to te lata liczą się do lat pracy.
Myślisz,że konsultację z wieloletnim pracownikiem banku ogarniającego podatki, wystarczą?
  • Odpowiedz
@RemusLo: Staz pracy liczony dla celow urlopowych (bo o tym teraz piszesz) ma sie nijak do obowiazkowych ubezpieczen spolecznych/zdrowotnych dla przedsiebiorcow. Skonsultuj sie z licencjonowanym doradca podatkowym. Pelno juz mialem takich klientow co zasiegneli jezyka u lokalnych biznesmenow/pracownikow niskiego szczebla w US itp i pozniej plakali gdy placili kary lub ponosili konsekwencje blednych decyzji na poczatku biznesu.
  • Odpowiedz
@Mirin: Podaj podstawę prawną. Ja osobiście takiej nie znam i nie sądzę, żebyś cokolwiek wyczarował w tym zakresie. Jeśli masz na myśli akademickie inkubatory przedsiębiorczości to zapomnij, bo nie o to pytał autor. Zresztą ma to mało wspólnego z "własnym biznesem".
  • Odpowiedz