Wpis z mikrobloga

Ostatnio postanowiłem sobie odświeżyć stare filmy Pasikowskiego, dzisiaj dane było mi ponownie obejrzeć Demony wojny wg goi i kurcze, jak kiedyś bardzo mi się ten film podobał, tak teraz spostrzegam wiele absurdów i bezsensownych zachowań bohaterów w tym filmie i nie wiem czy bym mu dał 7/10.
Natomiast jest w tym filmie jedna scena, a konkretnie ostatnia, która zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie i ratuje cały film ;)
https://www.youtube.com/watch?v=rLKb72rNy6k
#wojskopolskie #linda #film #oswiadczenie #wojna #spoileralert
  • 3
@Sir_Well_Endowed: Właśnie to jest problem w polskich filmach wojennych, że mają naprawdę dobre dialogi, natomiast nie pokazują prawdziwej grozy wojny za pomocą obrazów, a to one robią największe wrażenie na widzu.
A jeśli chodzi o kostiumy, oprawę itp, to rzeczywiście solidnie to wyglądało, nawet udało się śmigłowiec i wozy bojowe skombinować ; d
@Bondswift: Pomijając Bogusia, który lata pod ostrzałem bez kasku w samych okularach i żołnierzy skradających się z palcem na cynglu, gdzie każde potknięcie sprawi, że właduje serię w plecy koledze z przodu.

Akurat Demony to jeden ze średnich filmów Pasika. Lepsza chyba Operacja Samum, przynajmniej zdjęciowo, nie wspominając o Krollu.