Wpis z mikrobloga

Siemanko . Mam dziwną sytuacje w samochodzie Peugeot 307 sw 2.0hdi . Pod dywanikiem od strony kierowcy tam gdzie opada pieta jak trzymam nogę na gazie zbiera sie olej ?! Co to sie może dziać ? Oprócz tego co jakiś czas mi wywala komunikat uzupełnij poziom płynu chłodzącego , jak sprawdzam to czasem jest poniżej minimum czasem powyżej . Cos czytałem ze to problem z uczelka pod głowicą ale nie dymi mi na biało ... Ogarnia ktoś to ??
#samochody #awaria #peugeot
  • 8
Olej? Myślę, że może to któryś przewód doprowadzający płyn chłodniczy do nagrzewnicy. Sprawdź czy ogrzewanie działa w pełni efektywnie.
@irastaman: zalezy. moze byc tak, ze przewod Ci sparcial i cieknie, moze byc, że spadł ze swojego miejsca, ale moze tez uszczelka na nagrzewnicy puszczac. czesta przypadlosc w 307. a robiles cos statnio w nim? jakies naprawy?
@irastaman: Jedź do miejscowego czarodzieja, elektryka czy kogo tam chcesz, niech Ci wyciągnie konsolę i tam zajrzy. Przypuszczam, że to będzie nieszczelność układu w nagrzewnicy (z nagrzewnicy leci Ci ciepłe powietrze, bo tam płyn chłodniczy biegnie). Używana nagrzewnica do 307 to będzie koszt myślę 200zł. Nie wiem ile Cię magik wykasuje, ale też licz minimum 100.