Wpis z mikrobloga

Zabralem się za #plywanie po 8-10 latach siedzenia przed komputerem. Jakbym nie kombinował, nie jestem w stanie przepłynąć więcej niż 14 dużych #basen.ów. To znaczy jestem, ale nie w 45 minut.
Ot żabka, grzbiet lub ~10-12m kraulem i przerwa na łapanie oddechu. Jakieś dobre rady, protipy?
  • 7
@Patryk: Pooglądać na youtube filmiki dla początkujących.
Jak się nie nauczysz techniki, to się będziesz męczyć.
Bez techniki tylko chlapiesz wodą dookoła i się nie posuwasz do przodu.
Technika, technika i jeszcze raz technika.

Jak się już nauczysz podstaw, to wtedy można piłować kondycję.
A jak masz za dużo kasy, to sio na lekcje pływania.
Jak nie masz, to pooglądaj youtube, poszukaj tam ćwiczeń dla początkujących i #!$%@? ćwiczyć na basen.
F.....a - @Patryk: Pooglądać na youtube filmiki dla początkujących.
Jak się nie nauc...
@Patryk: Jest jedna rada: pływać, pływać i jeszcze raz pływać. :)

W czerwcu zaczynałem od 35 krótkich basenów żabką w 45 minut.
Teraz robię już 40 na zmianę żabką/kraulem i na plecach w pół godziny. Mam nadzieję, że ten wynik się poprawi. Pewnie dla wielu to nie jest super tempo, ale dla mnie najważniejszy jest postęp i ruszanie się.

Nie ma się co zrażać, nie jest łatwo rozruszać ciało po takim
@UHUstic: no właśnie żeby zwiększyć dystans muszę zwiększyć prędkość bo po 45 minutach wyganiają z wody (a 2x 45 min to dla mnie ciut za dużo)

@chkdsk: ja teraz robię te 14x50 czyli 28 krótkich czyli ok 700m. Ogranicza mnie głównie czas bo pływałbym optymalnie godzinkę. tu się nawet zbytnio nie męczę
@Patryk: wiadomo, że jedno z drugim jest ściśle związane ale inaczej: nie celuj od razu w 40+ krótkich basenów tylko stopniowo, plus warto mieć świadomość, że ewentualny przyrost ilości basenów z każdym tygodniem/miesiącem (w zależności jak często chodzisz na basen) nie jest liniowy, przez co w pewnym momencie może się wydawać że człowiek zatrzymał się z osiągami w miejscu i może to zniechęcić :)
@Patryk:

@UHUstic dobrze gada. Zdarzało mi się mieć brak postępu jakiś czas i nagły przyrost np. +6 basenów w tym samym czasie.

Na początek pracuj nad tym by przepłynąć całe 45 minut bez zadyszki i przerw. Jak to będzie działać, to popracuj nad tempem. Jak uda Ci się osiągnąć równe tempo, to zwiększaj powoli prędkość.

Ja pływam głównie żeby rozruszać mięśnie: 3-5 razy w tygodniu po pół godziny. Zmęczony też jakoś