Wpis z mikrobloga

No siema

Zrobiłam dzień trzeci programu http://darebee.com/programs/hero-journey.html .
Podoba mi się to, że ćwiczenia są stosunkowo łatwe i nie trwają długo, myślę że w ten sposób łatwiej utrzymać systematyczność niż przy godzinnym treningu. Fajna przygoda, polecam ʕʔ.

Mireczki, czy ktoś zna się tutaj na #dieta i powie mi o co chodzi w tym planie żywieniowym?

Są tam trzy wersje układu posiłków:
1. śniadanie, kanapka z czymś, mięso z warzywami,
2. śniadanie, mięso z warzywami, przekąska
3. śniadanie, przekąska, mięso z ryżem i warzywami

Nie rozumiem jaka jest różnica między punktem drugim a trzecim: dlaczego na kolacje jest w porządku jeść ryż/ziemniaki, a na obiad już nie?

Nie trzymam się i tak w 100 % tej diety, wzięłam z niej to co mi pasuje, bo jakbym miała jeść takie ilości jakie proponują to bym z głodu umarła. Nie sądzę żebym się najadła jednym jabłkiem na kolacje z łyżeczką masła orzechowego :o, biorąc pod uwagę że w tym schemacie są 5 godzinne przerwy między posiłkami ʕʔ.

#misbohater #trenujzwykopem #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 10
@serok: O, a dlaczego? Śniadania mi pasują, sama podobne jem już od jakiegoś czasu ale nie rozumiem dlaczego aż tak zła ta dieta. Sama zauważyłam kilka głupot wg mnie, jak majonez light, albo łaskawe przyzwolenie na jogurt naturalny jeśli się jest głodnym (mam wrażenie że taki człowiek rzuci się po kilku dniach na jedzenie), ale ogólnie chyba nie jest tak źle?
@JestemMisiem: jedz co lubisz, tylko poprostu nie za dużo. Ogranicz węgle i tyle. Dlatego ważne żebys wiedziała to co jesz ile ma mniej więcej kalori. Wtedy w głowie sobie policzysz "ahha, dzis juz zjadłam kanapki 2 z szynką i mięsko z ryżem to moge jeszcze #!$%@?ć snikersa czy coś". Trzymanie się diety takiej samej dzien w dzien szybko ci się znudzi ;p
@JestemMisiem:
1. mało posiłków. Im więcej tym zdrowiej
2. mało kalorii
3. mało składników odżywczych, mało witamin

Generalnie jest tak że przy takiej diecie organizm przyzwyczaja się że go mało karmisz i przestawia się metabolizm na odkładanie każdej kalorii w postaci tłuszczyku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I gdy kiedyś dietę zakończysz będzie boom.

Ograniczać to można tylko węglę zwłaszcza cukry. I taką dietę można trzymać całe życie.
@ETplayer: Nie chcę trzymać się takiej samej diety dzień w dzień a snikersa wolę zjeść jak będzie jakaś okoliczność, spotkanie rodzinne, cokolwiek, niż wtedy gdy braknie mi kalorii ;). Węgle chcę ograniczać, właśnie np. nie jedząc na obiad zapychaczy, no zobaczymy jak mi to wyjdzie...

@serok: Co do pierwszego, to widziałam różne opinie, więc teraz robię jak mi wygodnie, a od dłuższego czasu jadam właśnie 3 posiłki, czasem 4.
Czy