Wpis z mikrobloga

#!$%@? Mircy jak mnie denerwują te #!$%@? w czarnych sukienkach. Byłam tydzień temu na pogrzebie małej dziewczynki. Wiadomo, pogrzeb zawsze smutno, a dziecko, to już w ogóle masakra. I ten fiut w sukience całą mszę niech Pan Bóg przyjmie "TO DZIECKO", módlmy się za "TO DZIECKO", "TA DZIEWCZYNKA" itp. Tylko #!$%@? w ryj za brak empatii. Nie przeszło by przez gardło za Zdziesie (imię przypadkowe). Zamiast wyjść z kościoła pokrzepionym, wszyscy wyszli w jeszcze większym szoku niż jak wchodzili. Jak jest na mirko jakiś ksiądz, to apeluję o to żebyście nie #!$%@? przez 30 min na kazaniach o Jonaszu, tylko rozmawiali z wiernymi, poruszali sprawy bliskie zwykłym ludziom. Tylko nie polityka. #niewiemjakitag może #religia, a może #zal lub #oswiadczenie
  • 20
  • Odpowiedz
  • 0
@viruzzet: ogólnie nic, ale nie życzę nikomu udziału w takiej uroczystości, bo to nic przyjemnego, kiedy wszyscy w bólu słuchają jak ksiądz bezosobowo i beznamietnie przez cala msze mówi zegnamy TO DZIECKO.
  • Odpowiedz
  • 0
@Stefancveluszko: ja też znam, ale mam wrażenie, że jest ich coraz mniej. Zachowanie księdza ogólnie było skandaliczne. Przed msza wziął kasę, papiery i powiedział do rodziców "tu siadajcie i czekajcie".
  • Odpowiedz
#!$%@? Mircy jak mnie denerwują te #!$%@? w czarnych sukienkach. Byłam tydzień temu na pogrzebie małej dziewczynki.


@kamdzowa: A Ty chodzisz do kościoła? Czy jesteś w cyklu "Komunia/Bierzmowanie/Ślub/Pogrzeb/Święcenie jajek"?
  • Odpowiedz
  • 0
@zerozero7: owszem chodzę. I chociaż mam kościół kilkanaście metrów od domu, to jeżdżę do innego kościóła, bo w moim nie ma księdza z powołania. Mój ksiądz na kazaniach zajmuje się polityką.
  • Odpowiedz
@kamdzowa: Kazanie jest najmniej ważną częścią Mszy... :)

Zdarzają się faktycznie mierni księża, możliwe, że sama trafiłaś na takiego podczas pogrzebu. Ale nie sraj do własnego gniazda pisząc :

#!$%@? Mircy jak mnie denerwują te #!$%@? w czarnych sukienkach.


Zamiast tego, pomódl się za niego.
  • Odpowiedz
  • 1
@zerozero7: bo ja wierzę w Boga, a nie w księży :-) tylko mi nie pisz, że ksiądz jest sługą bożym i Bóg przemawia przez niego. Miarą człowieka są jego czyny i to ile dobrego uczynił innym, ile osób się dzięki niemu uśmiechnęło, a ile płakało.
  • Odpowiedz
bo ja wierzę w Boga, a nie w księży


@kamdzowa: Pytanie tylko w jakiego boga. Przeczytałaś całą Ewangelie (może być dowolna)? Kościół to wspólnota, w której jest pewna hierarchia. Szacunek do kapłanów (nie poszczególnych, ale konkretnie do kleru) jest jedną z podstawowych rzeczy w Kościele. W ogóle szacunek do współbraci w wierze jest podstawą, czy to osoba duchowna, czy nie.

Już chyba nie pytam o takie rzeczy, jak prawo kościelne, antykoncepcje
  • Odpowiedz
  • 2
@zerozero7: jak mam szanować cały kler? Jak szanowac kogoś, kto gwalci dzieci? Szanuje ludzi zwierzęta. Szanuje tych, którzy nie wyrządzaja krzywdy innym. Nie mogę szanować kogoś kto umyślnie przez lata krzywdzi innych.
  • Odpowiedz
jak mam szanować cały kler? Jak szanowac kogoś, kto gwalci dzieci?


@kamdzowa: To dlaczego należy Ci się szacunek, jako do kobiety, skoro tyle kobiet jest tak wyrachowanych?

Cały kler to nie pedofile, tak samo jak wszystkie kobiety to nie wiedźmy.
  • Odpowiedz