Wpis z mikrobloga

Czas na Nowo Zelandzkie zakupy za 50zł, a raczej za 69,44zl. Kupilem co chcialem, nie jest to luksus, ale najtansze produkty tez nie. Blisko 70zl moze wydawac sie duzo, ale ja oceniam to wzgledem minimalnego wynagrodzenia czyli 14NZD za godzine. Całą 1h 45min bedziemy potrzebowali w NZ na takie zakupy majac najnizsza krajowa. Do polskiej minimalnej nawet nie bede porownywal bo mozna sie tu rozpisac wzgledem podatku i przeroznych platnosci za godzine. Moi cumple pracowali za 6-8zl, slyszalem tez o 10. Ok... nie warto, skupmy sie na Nowej Zelandii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1NZD to 2.89zl na dzien dzisiejszy.
Zakupy to:
-2 papryki
-1kg ziemniakow
-ciastka kokosowe
-3 puszki sardynek w oleju
-chleb
-sok 3l jablko, mango, pomarancz
-wolowina w puszce
-1kg fasolki
-waniliowy ryz na mleku

#optymalista #podroze #nowazelandia

swoja droga fajnie ze tak wiele ludzi mnie obserwuje, mam nadzieje ze komus przydadza sie informacje przeze mnie pisane ;)
optymalista - Czas na Nowo Zelandzkie zakupy za 50zł, a raczej za 69,44zl. Kupilem co...

źródło: comment_pIFfl2TvfaIhm9SGTEuhSxww3hX0kO4q.jpg

Pobierz
  • 48
@optymalista: Jak z pracą? Jak to wygląda? Agencje, ogłoszenia na słupach, a może jakiś ich Urzad Pracy? Jak wygląda rejestracja tam aby otrzymać odpowiednik NIPu czy Peselu, czy innej niezbędnej rzeczy potrzebnej do rozpoczęcia pracy?
@Spajkuss: @SketCh: pracy tej ktora nazywana jest "na czarno" jest pelno. Od poniedzialku prawdopodobnie sie takiej podejme. Chyba troche zmienie tez taktyke, ale o tym napisze wkrotce, moze kilku z was zaskocze ;) przy okazji dodam ze nawet umiejetnosc instalowania systemu jest tutaj oplacalna, ludzie traktuja to jako duza wiedze. Informatykiem nie jestem, wiem to i tamto, ale kazdy nawet ten slaby informatyczek zarabial by tu sporo kasy.
@AgentBroda: hmmmmmmmmmmmmm... wiele hindusow. Odnosze wrazenie ze sporoa czesc jest tutaj myslac ze cos sie im nalezy. Oczywiscie jest to ocena bardzo subiektywna bo sam mieszkam z 5 hindusami ktorzy sa niesamowicie spoko, prowadza wlasne firmy a czesc z nich studiuje. Zaden mi jeszcze za skore nie zalazl. Moze to tylko moje europejskie stereotypowe przyzwyczajenia. Kurde jeszcze mirki pomysla ze jakis rasista ze mnie i wykopia z wykopu. A na serio