Wpis z mikrobloga

YAAAAY! Udało się! ^^ co prawda napieprzyłem się z implementacją, bo musiałem przerobić sygnalizowanie zakończenia wątków współbieżnych, ale działa! :3 jeszcze tylko dodać wymuszone punkty synchronizacji, co by logi mogły się poprawnie wyświetlać i będzie perfekcyjnie <3

#gamedev (bo kiedyś trafi do #ptakopysk-a); #programowanie #xenoncore3 #intuicio
PsichiX - YAAAAY! Udało się! ^^ co prawda napieprzyłem się z implementacją, bo musiał...

źródło: comment_wYlBrNt0wTlz6Ihoqp4HcGVuSGrR55kt.jpg

Pobierz
  • 16
@PsichiX: Rozumiem, że zarabiasz na programowaniu? Możesz trochę popisać, co robisz i czy w Polsce, za granicą, a może gdziekolwiek i zdalnie? Chętnie poczytam (:
@o-o_i: Yup, zarabiam na programowaniu (za kasę od 4 lat), od (niemal) dekady zajmuję się pisaniem silników do gier i innych niskopoziomowych cusiów, a także gier. Od zawsze tylko w Polsce (acz jak mnie kraj #!$%@? to wyjadę, choć nie chcę opuszczać krakowa ;o). Zaczynałem od Game Makera i pisania pluginów w c/c++ do niego (pamiętna, fantastyczna wersja 6.1 <3), pierwszy własny renderer do niego, oparty na OpenGLu, rozwijanie go do
@PsichiX: No to mam jeszcze pytanie. Gdy zaczynałeś pisać maszynę wirtualną, to znałeś zaawansowane, teoretyczne zagadnienia związane z teorią języków formalnych, wspomagałeś się teorią automatów czy najpierw była idea, a potem próbne implementacje i w końcu douczanie się czy w ogóle olałeś teorię i pofrunąłeś z wiatrem?

@o-o_i: pierwej była idea, sprecyzowanie tego, co wirtualka ma oferować i po co, potem pochłanianie teorii języków i analiza istniejących wirtualek, a w trakcie wstępne implementacje - tak powstawała pierwsza wersja, źle zdesignowana notabene (pierwsze śliwki-robaczywki). Druga wersja dopiero po całkowitym przepisaniu od zera, zaczęła być zgodna z ideą i zaimplementowana prawidłowo ^^

@o-o_i: wątki opierają się o bibliotekę tinythreads - szukałem najmniejszej implementacji crossplatformowej, uprzednio analizując kod i ta biblioteka załatwia dla mnie takie samo działanie na windowsie, jak i unixach.
Lubię bawić się w wymyślanie koła na nowo, ale jednak w tym przypadku wolałem użyć gotowej biblioteki :3
@PsichiX: A, jeszcze jedno: starasz się tak rozwijać, żeby posiadać takie informacje jak absolwenci uczelni? Np. umiesz policzyć różniczkę, znasz zagadnienia sieci neuronowych albo pokolorować graf? Czy masz to w poważaniu, dopóki ci się nie przyda?
@o-o_i: zawsze uczę się na bieżąco tego, co jest, bądź okaże się mi potrzebne - większości zagadnień uczelnianych nie znam z nazwy, miast znam ich algorytmy (np. wiele lat myślałem, że nie umiem całkować, zaś niedawno dowiedziałem się, że potrafię to od dawna, tylko nie wiedziałem, że to się całkowaniem nazywa :D)