Wpis z mikrobloga

@Filipek50: Amortyzatory masz albo sprężynowe (najtańsze gówna), sprężynowo - olejowe, olejowo - gazowe i sprężynowo - olejowo - gazowe.
Przy sprężynowych zasada działania jest taka, że sprężyna pochłania energię uderzenia.
Powietrze zwykłą sprężynę zastępują sprężyną powietrzną - czyli energia uderzenia pochłaniana jest poprzez kompresję gazu.
Olej odpowiada za tłumienie - poprzez blaszki, otworki regulujemy przepływ oleju przez tłumik dzięki czemu możemy kontrolować tłumienie kompresji/powrotu itd.
@Filipek50:
Wszystko o rowerze - budowa, naprawa, konserwacja, regulacja. Najlepsza książka o rowerach jaką czytałem. Wiadomości od samego wydobycia metali po wykorzystanie ich do budowy roweru. O amortyzatorach też jest sporo stron. Całość niesamowicie fachowa i branżowa. Wszystko wytłumaczone od podstaw, znaczy się zasady działania i inne fizyczne aspekty użytkowania roweru. Stron ponad 500, na których jest naprawdę niemal wszystko! :-) Polecam!
@kadetPirx: Mógłbym liczyć na skan albo zdjęcia stron o ramach i amortyzatorach ? Seminarium mam już w poniedziałek więc nie zdążę jej kupić. Jednak zamówię ją bo wydaje się być ciekawa i dojdzie do mojej kolekcji :D