Wpis z mikrobloga

Wytlumaczcie mi skąd te hejty i kręcenie beki z #crossfit ? Chodzę sobie od miesiaca co drugi dzień po godzinkę i czuje się świetnie. Efekty widać, czy w kondycji czy w samopoczuciu. Po ponad roku nic nierobienia od zerwania więzadeł myślę że to był strzał w dyche. Do tego biegam i jeżdżę na rowerze w dni niecrossfitowe. Wiec, proszę, oswieccie mnie co jest złego w treningu crossfitowym :)

#sport #mirkokoksy #silownia
  • 10
  • Odpowiedz
@Zakakaikane: Beka z ludzi, na przykład takich, którzy myślą, że "crossfit jest na rzeźbę" i będą od tego wyglądali jak Dan Bailey (po tonie apteki i dodatkowo normalnym treningu siłowym), a ich sylwetka, oprócz chudnięcia w żaden sposób się nie zmienia xD
Beką jest też to, że pod crossfit podciągnięto wiele od dawna znanych aktywności fizycznych, no ale modna nazwa.
Beką jest to, że są zdecydowane lepsze formy poprawy wydolności
  • Odpowiedz
@Zakakaikane: powiem tak, ostatnio mialem kontuzje. Poszedlem do ortopedy. Pierwsze o co mnie zapytal, czy ja tez cwicze crossfit. Troche mnie zaskoczyl tym pytaniem, ale szybko wytlumaczyl mi, ze kontuzje zwiazane z ta dyscyplina to plaga. Ludzie zabieraja sie za cwiczenia, nie majac pojecia o prawidlowej technice. Crossfit opiera sie na cwiczeniach wielostawowych. Przyjdzie taki poczatkujacy na zajecia i od razu musi robic przysiady, martwy i rozne dziwne figury. Oczywiscie
  • Odpowiedz