Wpis z mikrobloga

Ostatnio rozwiązałem pewien mały problem i pomyślałem, że się z wami podzielę, bo niektórym może się przydać.

Zapisy gier w chmurze

tl:dr:


Ostatnio pogrywam w Baldurs Gate, w domu i pracy. Niestety starsze gry i gry standalone nie mają cloud syncingu, więc jakiekolwiek zapisy gry musiałem wysyłać mailem lub przenosić na pendrive. Ostatnio jednak wpadłem na proste rozwiązanie, które sprawiło, że kończąc grę w domu nie muszę się kompletnie niczym przejmować i rano w pracy sejwy już są tam gdzie powinny ( ͡ ͜ʖ ͡). Do tego wykorzystałem DropBoxa (może być cokolwiek innego) i komendę "mklink" w Windowsie.

Jedyne co musimy zrobić, to:
-Stworzyć konto DopBoxa, zainstalować go na komputerze
-Wchodzimy w folder DopBoxa i tworzymy tam katalog, np. "BGSave"
-Lecimy do katalogu, w którym znajdują się sejvy z naszej gry, w moim przypadku, to:
"Moje Dokumenty/Baldur's Gate - Enhanced Edition"
-Kopiujemy całą zawartość do folderu "BG-Save", który stworzyliśmy w DropBoxie

I teraz musimy zlinkować foldery, jest to banalnie proste:

Musimy uruchomić wiersz poleceń z uprawieniami administratora, w tym celu:
-Wchodzimy w Start, wpisujemy "cmd", na wyświetlonym elemencie klikamy prawym klawiszem i wybieramy "Uruchom jako administrator"

Teraz linkujemy foldery:
-W wyświetlonej linii komend wpisujemy:
mklink "ŚCIEŻKA
DOFOLDERUSAVE" "SCIEZKADOFOLDERUWDROPBOXIE"
W moim przypadku wyglądało to w taki sposób:
mklink "C:\Users\spike200\Documents\Baldur's Gate - Enhanced Edition" "C:\Users\spike200\Dropbox\BG_Save"
WAŻNE
Zanim klikniecie Enter, musicie usunąć folder z zapisami gry na komputerze, czyli w moim przypadku ten znajdujący się w Moich Dokumentach. W przeciwnym wypadku wyskoczy wam błąd, że katalog już istnieje.

Kiedy już usuniecie folder, wciskacie Enter w linii komend i viola, macie zapisy gry w chmurze. W pracy robicie dokładnie taką samą operacje, pomijając oczywiście część pierwszą z kopiowaniem plików.

#januszeinformatyki #informatyka #baldursgate #dropbox #gry
  • 11
  • Odpowiedz
@padobar: Dziala to identycznie jak skrót, ale ma te zalete, ze nim nie jest. To po prostu wirtualne obiekty, które z założenia mają się zachowywać jak fizyczne obiekty, do których prowadzą. To tak ogólnie.

Gdyby w tym przypadku stworzyc skrot, to gra nie widzialaby folderu (skrót jest tak na prawdę plikiem. srt). Komenda mklink oszukuje gre i ta myśli, ze ten nasz skrót jest prawdziwym folderem. To z kolei wersja jak
  • Odpowiedz
@eDameXxX: Szczerze mówiąc grałem w masę gier i nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem. Oczywiście nie wykluczam, że tak może być, ale radzę po prostu sprawdzić czy nie ma faktycznie gdzieś jakiegoś pliku. Zacząłbym od VirtualStore windowsa, bo w aktualnych wersjach systemu tam są przechowywane pliki, które powinny się znajdować w katalogu gry.
  • Odpowiedz
@spike200: przykład pierwszy z brzegu: GTA 4. Pobranie jakiegoś save'a z neta i sprawienie, żeby działał w grze, nigdy nie udawało mi się od razu, musiałem kombinować. To pewnie przez to całe GFWL i R* Social Club.
  • Odpowiedz
@spike200: @iso9001: @eDameXxX: Ja pobrałem SyncToy, ustawiłem foldery i dodałem automatyczne odpalanie w harmonogramie zadań. Od teraz 2 razy w ciagu dnia i synchronizuje zawartość pulpitu (mam tam pełno dokumentów), wiele folderów z sejvami (simsy, skyrim), oraz folder Moje obrazy (bo lubię mieć wszędzie śmieszne obrazki ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Taka wygoda jak nic :D
  • Odpowiedz
@spike200: Hmm.. Posiadam problem :< Chce zrobić tak jak wyżej, ale pomiędzy dyskami. Tzn save ze Skyrima z dysku C zapisywać na dysku G.
W programie cdm wpisuje wszystko tak jak trzeba, a on nie wyraża na to zgody.. Pisze że "odmowa dostępu".
Niżej cały zapis operacji. Jakieś pomysły?

Microsoft Windows
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Windows\system32>mklink "C:\Users\Marcin\Documents\My Games\Skyrim" "G:\OneDr
ive\Skyrim"
Odmowa dostępu.

C:\Windows\system32>
  • Odpowiedz
@brema192: Najpierw upewnij się, że masz uprawnienia administratora dla wiersza poleceń. Później spróbuj wspiać:
mklink /J "C:\Users\Marcin\Documents\My Games\Skyrim" "G:\OneDrive\Skyrim"
  • Odpowiedz
Zadziałało :) "uruchomiłem jako administrator" (z menu kontekstowego) i wpisałem :)
Musiałem tylko same foldery zmienić jest git :D Niżej zapis operacji :)

C:\Windows\system32>mklink /J "C:\Users\Marcin\Documents\My Games\Skyrim" "G:\On
eDrive\Skyrim"
Nie można utworzyć pliku, który już istnieje.

C:\Windows\system32>mklink /J "C:\Users\Marcin\Documents\My Games\Skyrim\Saves"
"G:\OneDrive\Skyrim\Saves"
Połączenie utworzone dla C:\Users\Marcin\Documents\My Games\Skyrim\Saves <<===>>
G:\OneDrive\Skyrim\Saves

Dzięki wielkie za pomoc :D ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz