Wpis z mikrobloga

@mikrolongin To moja druga warka, użyłem po prostu mchu irlandzkiego. Zasyp:
-3,8 pale ale
-0,50 karmelowy 30
-0,50 pszeniczny
-0,30 monachijski I
Drożdże s-05
Chmielone cascade/citra
Tydzień burzliwej, tydzień cichej. Z 15blg zeszło do 3/3.5 blg.
Niecałe 2 tygodnie w butelce a już taka klarowność, też byłem bardzo zaskoczony efektem. :D
@keriM_87 Tutorial? Niee, sam jestem początkujący i moja wiedza jest jeszcze zbyt mała.. ;) Sam zajarałem się piwowarstwem za sprawą Tomkakopyryzblogiblogkopyracom, później Browar Gdynia, fora browar.biz, piwo.org. Znajdziesz tam na pewno więcej porad od doświadczonych piwowarów, a nie od kogoś kto ma dopiero 2 warki na swoim koncie. Zresztą to tylko na papierze jest takie skomplikowane, nad pierwsza warką też się stresowałem że o czymś zapomne i popełniłem trochę błędów, w tej
@Qurthon: Chociaż mówisz, że dopiero zaczynasz to ja i tak mam pytanie :) Zacząłem się interesowac trochę tematem i obejrzałem tutorial Tomkakopyryzblogublogkopyraką ale tam nic nie wspomniał o trwałości. Jak długo takie piwo wytrzyma? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sharley Wspominał na pewno nie raz. Piwa jasne mocno chmielone czym świeższe tym lepsze(aromaty chmielowe szbko uciekają), ciemne wysoko ektraktowe można leżakować latami. Ogólnie piwo nie jest rzeczą która psuje się jakoś łatwo. Wszystko zależy od czystości która zachowałeś przy warzeniu no i oczywiście od warunków przechowywania. ;)