Wpis z mikrobloga

Cześć, zastanawiam się nad kupnem auta typu sedan, 5-drzwiowe. Rozważam takie opcje (w tej kolejności):
- Volvo s80 (lub s60)
- BMW e46
- Audi A6 (lub A4)

Rocznik: nie starsze niż 2000 r.
Cena: do ok. 10 tys. zł

Jestem laikiem w temacie motoryzacji i mało używam samochodu. Przy wyborze auta najpierw patrzę na wygląd (ma być ładne a nie jakieś golfy), potem na niezawodność (no żeby się nie psuło i można było jeździć bez problemów; wodotryski mi zupełnie niepotrzebne do szczęścia) i oszczędność (żeby nie paliło jak autobus).

Na początku myślałem o BMW, ale boję się, że będzie zajechane więc duże ryzyko. Potem pomyślałem o Volvo, ale nie jestem pewien, która opcja s80 czy s60 - skłaniam się do s80. Audi wstawiłem tak dodatkowo, ale nie jestem przekonany. Najmniej myślałem o tej opcji, ale jeśli jest warta rozważenia to jestem gotów zmienić zdanie. Wiem, że cena mała jak na takie auta, no ale liczę że coś się znajdzie (na allegrach jest dużo ofert).

Co byście radzili? Jestem ciekaw waszego zdania (tylko bez hejtu proszę).
#januszemotoryzacji #pytanie #pomocy #audi #volvo #bmw
  • 11
@niech_ktos: sedan segmentu premium do 15 lat za mniej niż 10 kafli + żeby było oszczędne? tego się nie da zrobić
S60 jest dość drogie w eksploatacji, a skoro ma być od 2000 roku, to mowa o A4 B6, którego za te pieniądze nie dostaniesz, podobnie jak S80
o dresomobilu E46 nie ma nawet co wspominać w takim budżecie

skoro mało jeździsz to kup Hondę Accord VI 1.8, albo jakiś grzybowóz
@niech_ktos: Duza limuzyna za 10tys. lol, chyba za duzo gotówki na naprawy masz. W tej cenie to Volvo to max s40 01-04' i koniecznie 1.8 benzyna bedzie pan zadowolony. Spoko wygląda, ma kopa, tani w zakupie. Psuja sie drobiazgi.