Wpis z mikrobloga

Windows chyba się opamiętał, jak poczuł powiem linuksa w napędzie bo już działa normalnie #wtf Ciekawe tylko jak długo.

A tak z ciekawości się zapytam, jak wygląda współpraca linuksa z laptopami? Da się zainstalować i od razu działać, czy trzeba po instalacji tańczyć taniec szamana? Myślałem o tym aby zainstalować rodzicom na latopie bo windows im tam tak strasznie muli, a i tak wykorzystują go do przeglądania sieci.

#kiciochpyta #linux #wojnasystemow
  • 10
@ElCidX: ja jak próbowałem zainstalować Ubuntu na lapku mamy (1215B bodajże) to połowa rzeczy nie działała out-of-box. Najlepsze było to, że touchpad raz działał a raz nie.
@ElCidX: powiem tak - mimo że nie używam linucha to na laptopie instalujesz i działa wszystko jak należy. Robił znacznie mniej problemów niż windows np. z modemami które podpinasz i działa aero 2 bez pieprzenia.
@ElCidX: Zalezy od sprzetu czasem, ale na popularniejszych konfiguracjach masz mniej roboty niz przy win ;) Na thinkpadach (t510, t530) ubuntu po instalacji od razu robi co tylko chcesz (mow ao 12.10), a w windowsie musisz sie pobawic ze sterownikami - nie pamietam, ale chyba ktorys od sieci (przewodowa/bezprzewodowa) nie dzialal...
@ElCidX: Tam jezeli dobrze pamietam to tez smigalo ;) Gorzej było przy 10.X.. 12.10 ma tez całkiem długo wsparcie, a ze robie czesto i tak smietnik z systemu, to dluzej niz rok-poltora nie uzywam kompa bez formatu :P Moze w czerwcu sie przesiade na cos innego, bo kusi #arch