Wpis z mikrobloga

Wzywam @Moderacja i przy okazji chętnie usłyszałbym też zdanie @m__b na ten temat (cześć Michał!).

TL;DR


Zacznę od przytoczenia definicji, którą posługujecie się w tym portalu:

Jak definiujemy "To jest multikonto"? Posiadanie jednocześnie kilku kont w serwisie, które wykorzystywane są do manipulowania czy wprowadzania w błąd innych użytkowników (wykopywanie własnych znalezisk, plusowanie komentarzy, manipulowanie dyskusją, manipulowanie głosami i ocenami)

Przyjrzyjmy się teraz użytkownikowi @zzapolowy - konto założone 3 tygodnie temu (23 luty br.), oficjalnie prowadzone przez @ryzu i @krzysztof-szafranski-39. Wszystko byłoby w porządku, bo nawet nie zauważyłem pojawienia się ich na mirko, ponieważ wszystkie tagi którymi się posługują, mam na czarnej liście. Ale zauważyłem jeden nietagowany wpis użytkownika @misi3q91 , który przykuł moją uwagę. Po sprawdzeniu aktywności profilu, zgłosiłem go jako stworzonego do promocji jednego serwisu. ODRZUCONE. Spojrzałem więc głębiej - znalazłem więcej takich kont. Następnie napisałem wpis. ZUPEŁNIE OLANY. Zgłosiłem więc wszystkie znalezione przeze mnie profile + kilka kolejnych które znalazłem w tradycyjny sposób jako multikonta. WSZYSTKIE ZGŁOSZENIA NIEPRAWIDŁOWE. W takim razie przedstawię całą sprawę jeszcze raz i jak na tacy przedstawiam podsumowanie aktywności wszystkich profili:
legenda:
NAZWA PROFILU - % AKTYWNOŚCI ZWIĄZANYCH Z @zzapolowy - CAŁKOWITA LICZBA WPISÓW I KOMENTARZY NA WYKOPIE (w nawiasie liczba niezwiązanych z @zzapolowy) - PROFIL AKTYWNY OD (przypomnę, że @zzapolowy powstał 3 tygodnie temu)
@misi3q91 - 100% - 2 (0) - 6 dni
@Gabroy - 81% - 4 (0) - 2 miesiące
@kodzi1991 - 90% - 8 (0) - 5 miesięcy
@davzyg - 100% - 0 (0) - 1 miesiąc
@Islanders - 58% - 0 (0) - 1 rok 2 miesiące
@duch1989 - 98% - 3 (0) - 3 miesiące
@bolek87 - 67% - 2 (0) - 5 miesięcy
@smentos - 100% - 0 (0) - 2 miesiące (100% akcji to wykopywanie znalezisk z zzapolowy.com !!!)
@rosol23 - 56% - 6 (2) - 11 miesięcy
@shownjam - 100% - 2 miesiące
@kubabudny - 40% - 2(2) - 2 miesiące (tutaj powiązanie z zzapolowy.com nie wynika bezpośrednio z danych)
@alan1990 - 100% - 0(0) - 6 dni
@rowerek123 - 100% - 6 miesięcy
Jak do tej pory znalazłem jednak tylko jedne konto zbanowane pernamentnie za wyżej wymienione zachowania, jest to @wadimir.
Myślę, że jeżeli poszukałbym dłużej, to znalazłbym pewnie jeszcze kilka takich kont (w czasie pisania posta znalazłem 3 nowe, wcześniej niezgłoszone przeze mnie).
Na boku dodam jeszcze, że @zzapolowy jest takim fajnym profilem, że wykopuje znaleziska pochodzące z ich strony, które znajdują się w wykopalisku.

Prosiłbym w tym przypadku @Moderacja o ustosunkowanie się jednym-dwoma zdaniami do niniejszego wpisu.
#moderacjacontent #moderacja #multikonto
  • 10
@mariankolasa Jednak detektyw z Ciebie marny :P

Wadimir to było rzeczywisćie mutli, ale założone bardzo dawno i zapomniałem hasła, przez co zacząłem się logować na drugie konto, wcześniejszego nie używając, po jakimś czasie dostałem bana.
Z reszty konto nie zrobisz multi bo to nie są multi, nasi fani (byli redaktorzy, czasami obecni też w celu wypromowania swojej twórczości) po prostu nas lubią i wstawiają nasze teksty na wykop (czasami swoje), ot tak
@zzapolowy: numerami oznaczyłem komentarze
1) nędzna próba, naprawdę. NAWET NIE PORÓWNUJ SIĘ DO JAKUBA. Na screenie poniżej zamieściłem sytuację, w której widać jak na dłoni wykopanie z jednego konta, potem przelogowanie się i wykopanie z drugiego. Wiesz jak nazywa się takie postępowanie na tym portalu, czy Ci napisać wielkimi literami? (o i przy okazji znalałem kolejne takie konto - @zzapolowymaniak, ale ten się przynajmniej nie kryje)
2) przyjmę na chwilę,
Pobierz
źródło: comment_efWkb4kz02b8M9m8Glz5Y9eyTr8NMF7e.jpg
Hahahahahahhaahah, z pewnością ktoś prowadzi moje konto, a ja nie mam prawa wykopywać tego, co mnie interesuje, lub tego co sam napisałem (!) Przepraszam, że wykopuję, to co chcę - od dziś będę się ciebie pytał, o to co mogę wykopac, a czego nie.

A zreszta, nawet jakby to było prawdą, to jest to zachowanie psa-ogrodnika i sąsiada-zazdrośnika - choć ci to nic nie daje wolisz prześledzić wykopy kilkunastu kont (ile na