Wpis z mikrobloga

Mam super pomysl, ale pewnie tego nie pochwalicie, ale od poczatku.
W skrocie. Dwa razy cwiczylem. Pierwszy raz z rok, a drugi troche krocej. W kazdym przypadku progres bardzo szybko sie zatrzymywal. Wedlug mnie plan mialem odpowiedni (wziety z sfd z tematu pierwszy rok treningow) i diete tez dobra.

Teraz tak sobie pomyslalem, ze moze rzeczywiscie trening byl za malo intensywny, a dieta za malo kaloryczna itp.

Dlatego dla testow mam zamiar cwiczyc tylko rece, ktore sa chude i bardzo odstaja wymiarami od reszty ciala.
Cwiczac tylko jedna partie miesniowa, treningi beda bardzo krotkie i jednoczesnie bedzie mozna lepiej skupic sie na intensywnosci i dokladnosci cwiczen. Dzieki cwiczeniu tylko rak duzo latwiej bedzie mozna uzyskac nadwyzke wszystkich waznych skladnikow w diecie.
Zalozenie jest takie, ze jezeli progres bedzie dlugotrwaly, a wyniki silowe beda duzo lepsze od tych ktore osiagalem cwiczac cale cialo to bedzie oznaczalo, ze jednak nie mam #!$%@? genetyki ;p Wtedy bede musial sie mocno zastanowic co robilem zle, a potem wrocic do normalnego treningu wszystkich miesni.
[Ostatni raz cwiczylem z 5 miesiecy temu]
Dzisiaj pierwszy trening.
Takie cos sobie ulozylem:
Trening 4 razy w tygodniu (poniedzialek, wtorek, czwartek i piatek)
-Uginanie ramion ze sztanga 4x10
-uginanie ramion ze sztangielkami na przemian, supinacja nadgarstka 4x20 (10 na reke)
-wyciskanie francuskie sztangi lezac 4x10
-Prostowanie przedramienia ze sztangielka w opadzie tułowia 4x10
-i takie cos na przedramie https://www.youtube.com/watch?v=3aI1qqi4MBc&t=33 (zamiast drugiego cwiczenia robie zwis na drazku - chyba na to samo wychodzi)

Co o tym myslicie?
#silownia
  • 11
@ukryte_znaczenie: Ile poświecasz na trening, może idziesz na trening i się po ludzku opierdzielasz. to jest nie możliwe, że waga rośnie czyli dieta działa a siła stoi. A jakie masz dotychczasowe wyniki, klatka, martwy, przysiad na bicka ile bierzesz ... Powiedz wiecej o sobie to może pomożemy :)
@ukryte_znaczenie: Próbowałem. To tak nie działa. 4-6 treningów rąk tygodniowo nie zrobiło większej różnicy niż 1-2 treningi. Albo dasz sobie 4-5 lat na powolny, ale stabilny całościowy rozwój, albo nie osiągniesz niczego katując jeden lub dwa mieśnie bez przerwy.
@churagan:
:(
Opisz troche dokladniej swoj trening. Robiles raz 4 raz 6/tydzien treningow czy moze 4 treningi przez pierwszy miesiac, a potem 6 treningow w drugim miesiacu?
Pewnie jestes wysoki i byles chudy, ale gruby na brzuchu i na klacie?
@ukryte_znaczenie: Robiłem po 3 ćwiczenia na biceps i triceps każdego dnia kiedy tylko miałem wolny czas i czułem się na siłach czasem wychdoziło 4, czasem 6 i tyle. Oczywiście ciągle ćwicząc pozostałe partie. To było mniej więcej za czasów pierwszych filmów z CT Fletcherem i trwało ze trzy miesiące. Nie da się przetrenować łap, ale moim zdaniem po prostu można się przeskoczyć pewnego tempa wzrostu. Mięśnie mogą rosnąć albo optymalnie szybko,
Poza tym naukowo udowodniono, że bicepsy rosną lepiej gdy ćwiczy się je razem z nogami.


@churagan: no nie wiem, czytalem na body factory czy gdzies (temat z mitami, byly linki do artykulow naukowych), ze cwiczenie nog/plecow rzeczywiscie powoduje wydzielanie wiekszej ilosci hormonu wzrostu, ale w ogolnym rozrachunku gowno to daje.

Dobra, w sumie kazdy czlowiek jest inny, moze na mnie taki trening lepiej zadziala niz w twoim przypadku. I tak nie