Wpis z mikrobloga

Bardzo fajna koperta w której ostatnio coś mi przysłano z Chin.
Chyba zostawię ja sobie jako całostkę.
Znaczek (ten czerwony) w prawym górnym rogu jest nadrukowany już na nią, natomiast ten z ptakiem jest naklejony.
Całkiem przyjemne dla oka są również te motywy kwiatowe po lewej stronie :)

#znaczki #filatelistyka #koperta
Pobierz
źródło: comment_ebUcnJEAHZbdIDttj53Na9GDN609UKXF.jpg
  • 11
@SkieryMonster: "Chyba zostawię ja sobie jako całostkę."
Bardzo dobra decyzja. Jeżeli z tyłu koperty nie ma kawałków taśm klejących a list nie został rozerwany z tyłu lecz wyjęty z boku koperty po obcięciu nożyczkami to ok. Koperta nadaje się do dłuższego przechowywania. To dużo cenniejszy walor niż sam znaczek.
Sam znaczek, mimo posiadania wysokiego nominału jest niewiele wart. Ale ten sam znaczek z nalepką "R" na kopercie oraz dodatkowymi elementami ma
@SkieryMonster: Są klasery na tego typu walory, ja mam jeden taki, włoski. Raczej jednak służą do zabierania i wystawiania towaru na giełdzie, niż do przechowywania. Za drogo ! Są w sklepach klasery do zdjęć, też raczej bym je użył j.w. bo moim zdaniem też są za drogie. Można użyć skoroszytów na koszulki B-5 i samych koszulek ale trzeba polować na tańsze skoroszyty i jak się je widzi, to wtedy kupić kilka.
@SkieryMonster: Z tą całostką jest mały problem. Kompletna koperta listu który odbył drogę pocztową powinna zawierać "dwie pieczątki". Stempel nadawczy, kasujący znaczek (opłatę pocztową), wyznaczający datę rozpoczęcia drogi pocztowej i drugi stempel, końca drogi pocztowej. Powinien on znajdować się z tyłu koperty, a tu go nie ma. Nie zawsze poczta trzyma się reguł, które sama sobie wyznaczyła.
No gdyby była ta pieczątka, to byłby już komplet warunków jakie powinna spełniać taka
Pobierz
źródło: comment_RrEpp7MYeCHZQpDOkmKZ7iRZcmE3OxUk.jpg