Wpis z mikrobloga

TLDR:


Jestem brzydki ( ͡° ʖ̯ ͡°) Porównując swój ryj do twarzy mężczyzn z mojej rodziny zauważyłem istotne różnice. Przyzczyną tego nie okazała się na szczęście adopcja, ale co gorsza - zły nawyk oddychania ustami. Lel, ale co ma oddychanie do wyglądu, myślicie. A mianowicie ma. Za gówniaka byłem dość chorowity (ale nie na poważne choroby, tylko na gównoschorzenia górnych dróg oddechowych) i wyrobiłem sobie ten paskudny nawyk. Żeby nie męczyć wypiszę to w punktach:

1. Oddychając ustami w wieku dojrzewania powoli zmieniasz się wizualnie w ślimaka, co doskonale prezentuje przykład na załączonym obrazku.
2. Otwarta przez kilka godzin dziennie japa powoduje stopniowy zjazd szczęki w dół i zniekształcenie mięśni i kości twarzy. Tworzy się charakterystycznie zwisający podbródek (np. ja jestem normlanie chudy a mam zwis pod szyją jak u grubasa) a twarz wydłuża się przez co zaczynasz przypominać konia. Nawet taki szczegół jak zjeżdżająca dolna powieka, powoduje że przypominasz tego ospałego psa z kreskówki.
3. Wady zgryzu. Przy zamkniętych ustach podniebienie leży sobie spokojnie na języku - przy ciągle otwartych robi się kaszana ze zgryzem, zęby się do siebie nie dopasowują i rozrastają w patologicznych kierunkach.
4. Oddychając ustami oddychasz płyciej. Ciągnie to za sobą mniejszą pracę mięśni klatki piersiowej i dalszą degradację sylwetki. Do tego dochodzi ospałość spowodawana niskim poziomem dotlenienia.
5. Jak dorośniesz to tych zmian praktycznie nie da się cofnąć i już na zawsze zostajesz z ciapowatym pyskiem. Twoje kości urosły i chuuj. Nic nie zrobisz, o ile nie stać cię na operację plastyczną

Jako nastolatek: nie miałem świadomości tego problemu, moi rodzice też. Kurrwa mać. Ogólnie to lekarze też nie łączyli pewnych spraw i doszukiwali się przyczyn w niedoobrach witamin itp. Dopiero od paru lat przejawia się jakieś świeższe spojrzenie w temacie, np.
https://www.youtube.com/watch?v=NvoX_wEtwDk
https://www.youtube.com/watch?v=AcCHaNgwtwo

W języku angielskim dość popularne jest określenie mouth breather, które oznacza ni mniej ni więcej jak ociężałego umysłowo muła... Tak więc, warto zwracać uwage na ten problem, nie tylko u dzieci ale też u siebie - żeby nie skończyć tak jak ja z rozjechanym ryłem.

#przegryw #niecoolstory #uroda #zdrowie
p.....k - TLDR:
SPOILER

Jestem brzydki ( ͡° ʖ̯ ͡°) Porównując swój ryj do twarzy ...

źródło: comment_hxkQv7nE3vjWVpRigfjBQcIJFq3ZB2kD.jpg

Pobierz
  • 99
  • Odpowiedz