Wpis z mikrobloga

Jedząc śniadanko włączyłam sobie #dziendobrytvn #tvn, akurat temat otyłości. Jeny, nic mnie tak nie #!$%@?, jak robienie z osób otyłych ofiar. Nie oceniam wszystkich, bo sama mam znajomą, która miała małe problemy z wagą ze względu na chorobę, ale w większości to lenistwo.
Najgorsze jest to, że potem tacy ludzie napychają swoje dzieciaki słodyczami. Jak byłam mała to też lubiłam słodkości, ale nie dostawałam ich codziennie i teraz to doceniam.
Co myślicie o #otylosc? Choroba czy lenistwo? Można takim osobom zwracać uwagę czy to już szykanowanie?
  • 16
@tangodown: troche choroba chyba, nie mozna tego czarno-bialo traktowac. Mam siostre, gruba beka jak szafa 3-dzwiowa, ja chudy, mame chuda, ojciec chudy a ona xxl. Zawsze z ojciem jedlismy po 2 kolacje i nie to ze jakies nalesniki ale prawilnie kielbasa z cebula, przez pare lat siostra dawala rade, chuda byla jak szczapa a nagle sie napompowala i juz nigdy nie byla taka sama. Doszla jej jakas cukrzyca i inne dolegliwosci.
@pestis: Właśnie najlepsze jest to, ze pamiętam w gimbazie jak jedna dziewczyna w ciagu wakacji spoooro schudla. To potem byla afera i pogadanki. No i gadali, ze znają osoby, które są grube i ciesza się życiem etc. Tak jakby to byl powód do dupy.
I o wszystkim mowila otyla pielegniarka :>
@Cat0Woman: lenistwo i wyjebka, mala czesc 'geny' i organizm. po prostu jedni tyja szybko drudzy wolniej, kazdy jest inny i kazdy radzi sobie z swoimi cechami na swoj sposob. mozna to przyrownac do wiedzy, nie kazdy jest tak samo inteligentny. ale przeciez gdy ktos ma nizsze iq, czy slabo mu idzie nauka, nie probouje tego usprawiedliwiac jak grubasy, "DEBIL ALE KOCHA" czy IDIOCI TEZ MAJA UCZUCIA" po prostu wiedza ( albo
@Cat0Woman: Według WHO otyłość jest chorobom cywilizacyjną, ale nic mnie tak nie wkurza jak sprowadzanie tego tylko do wyglądu, pewnie każdy jest inny i nie wszystkie dziewczyny muszą ważyć 50kg, ale jak słyszę wypowiedzi kobiety która ma 160cm i waży 100kg i mówi, że się akceptuje taka jaka jest to gratuluje głupoty, bo wygląd jest tu najmniej ważny, nalezy zdawać sobie sprawę z jakimi negatywnymi konsekwencjami wiąże się otyłość.