Wpis z mikrobloga

Mireczki zbliża się czas wymiany opon, a z racji, że jesienią wymieniłem auto i kupiłem go już na zimówkach (felgi stalowe) + 2 używki letnie (Michelin Energy Saver 195/65/R15 6mm) i teraz zastanawiam się czy dokupić 2 nowe takie same opony czy lepiej kupić 4 nówki uniroyal rainsport/rainexpert?

Druga kwestia to mityczne alufelgi.. koszt alufelg jest porównywalny z kompletem 4 opon, więc czy poza lepszym wyglądem są jeszcze jakieś plusy? Sam jestem za tym, aby założyć nowe opony na stalówki.

PS. Głośno szumią Uniroyal'e powyżej >120km/h
PS.2. Czy znacząca będzie różnica jeśli przejdę z profilu 65 na 60?

#oponyletnie #opony #colepsze #motoryzacja #samochody
  • 7
PS. Głośno szumią Uniroyal'e powyżej >120km/h


@seelk: właśnie zakupiłem rainsporty 3
Nie szumią na prostej równej drodze, jak są dziury to faktycznie głośniej w nią wjeżdża.
Polecam te opony.
@seelk: Polecam Uniroyal Rainexpert, dobrze się sprawdzają i nie zauważam dużego hałasu powyżej 120 km/h (dodam, że codziennie jeżdżę autostradą).
Także jak możesz to bierz komplet nowych Uniroyali i odpuść sobie używki (o ile nie masz problemów z hajsem).

Co do alusów, to można gdzieś tam się doszukiwać różnicy w masie, ale to pomijalny temat, głównie względy estetyczne ale problem jest w tym, że trzeba o nie dobrze dbać i są
@ropppson: końcówka 2011, czyli pewnie już lepiej kupić komplet nowych

@integra: długich tras nie robię, więc najlepszych też nie chce kupować, zależy mi dobry stosunku jakości do szumu i ceny, <1000zł za komplet