Wpis z mikrobloga

#komputery #pytaniedoeksperta #pcmasterrace #wiedzmin3

Ponieważ nadchodzi Wiedźmin 3, postanowiłem ulepszyć lekko komputerek. Zastanawiam się, czy wymienić płytę główną + procek czy kartę graficzną.

Aktualny spec:

CPU Procesor AMD FX-8320, X8, socket AM3+, 64bit, 3,5GHz, 125W, cache 16MB
Płyta główna Gigabyte GA-970A-UD3
GPU EVGA GeForce GTX 660 SC

Do tej pory myślałem, że wystarczy mi tę grafikę ulepszyć, procek jest już do 4,2GHz podkręcony, ale potem zobaczyłem to porównanie, które niestety trochę mnie zdezorientowało: http://pclab.pl/art57717.html. Mam niestety tylko ~1500 CBLN do wydania co akurat teraz podczas trwania promocji na darmowego Wiesia pozwoli mi zakupić GTX 970 lub I5 4690k+płytę główną...Toteż pytanie - co da mi większego kopa w grach? I co łatwiej sprzedać? GPU czy CPU?
  • 17
@Artiff: W tym przypadku bym brał grafę. Ale jedno z drugim musi śmigać. Grafiki szybciej lecą w cenie, a procki bardzo rzadko się psują i trzymają cenę = można dobrze odsprzedać nawet po gwarancji. W obecnej chwili jakieś dobre i5 to zakup na jakieś trzy lata spokojnie, a grafa to już różnie bywa.

Bierz grafę na razie, jeśli pali Ci się, żeby pograć.
@pjcezaq: imho i5 taka 4690k to wg mnie min 5 lat spokoju z procesorem do 10 lat, i 2500k do tej pory bez problemu daje radę w najnowszych grach, a ma już 4 lata i zapowiada się na to że spokojnie podziała z kolejne 4-8 lat(całą generację konsol)
@Jurigag: Wiem, zdaje sobie sprawę. Miałem i5-3470 i przesiadłem się na 2500k, ażeby wykręcić na 4,5 i śmiga dużo lepiej. Nigdy nie wiadomo co skoczy nagle, ale w procach na razie pauza delikatna (i dobrze) jest.

@Artiff: No to masz swoją odpowiedź :P.