Wpis z mikrobloga

Spytam się teraz bo niedługo może być wysyp takich pytan. Co w przypadku wojny i powszechnej mobilizacji ja który mieszkam na stałe za granicą i co mi grozi za nie stawienie się
#rosja #ukraina #wojna #emigracja
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@oskar_15: Ja bym na twoim miejscu starał się o obywatelstwo. Mając je jesteś zobowiązany moralnie i prawnie teź bronić drugiej ojczyzny. Na szczęście w UK na wojnę z Rosją się nie zanosi, prędzej z Arabami. Zresztą obywatelstwo i tak ci się przyda jak zamierzasz zostać na stałe.
  • Odpowiedz
@oskar_15: Wszystko zależy od tego jaki jest twój status poza Polską. Bo mogą po prostu deportować, skoro WKU prosi, w końcu od dłuższego czasu kombinują, jakby tu ograniczyć liczbę imigrantów.
  • Odpowiedz
Wystarczy ze wyslesz list do swojego wku aby w papierach se zaznaczyli ze przebywasz stale za granica i nie beda w tedy cie powolywac ani wzywac na kontrole albo roznego rodzaju cwiczenia itp
  • Odpowiedz
@piotrmodski patrz a ty twierdziłeś, że zagranicą to polaczki o narodowości nie zapominają xD Polaczki to jedyny naród, który można bez problemu skłócić ze sobą do tego stopnia by się wzajemnie zabijali. jakby mogli to ruchaliby Polskę na prawo i lewo. Taki śmieciowy naród.
  • Odpowiedz
@lukasyyyy: Twoja opinia. Zostawiam przy Tobie notkę śmieć- Polaczek.
Z mojej strony to wygląda tak, że ta organizacja, zwana dalej państwem, jawnie j---e swoich pracowników w dupę, łamiąc wszystkie umowy z nim zawarte, okradając i okłamując na każdym kroku. Szajki potworzone jeszcze w czasach komuny mają tu wciąż swoje święto kosztem zwykłego obywatela. Ruchaliby Polskę na prawo i lewo? Człowieku, absolutna większość ludzi chce żyć w średnich warunkach ale stabilnie,
  • Odpowiedz
Człowieku, absolutna większość ludzi chce żyć w średnich warunkach ale stabilnie, bezpiecznie i bardziej normalnie.


@mi-siek: absolutna większość ma w------e na Polskę, wcale nie chce być Polaczkami - taka jest prawda. Możesz sobie pisać co o mnie chcesz, ale prawda jest taka że Polaczki to jedyny naród na świecie który sprzedał by Polskę za nic. Taki naród :D Chociaż plus jest taki, że Polaczki siedząc zagranicą awansują na Hansa czy
  • Odpowiedz
@lukasyyyy kurczę, ty sam jesteś chodzącą definicją polaczka

A ci wszyscy co piszą "co ja będę ginął za te hehe państwo" po prostu znaleźli sobie dobrą wymówkę, chociaż zaznaczam że ja sam nie wiem jakbym się zachował bo łatwo jest składać deklaracje sprzed komputera.
  • Odpowiedz
ciekawe czy znalazł by się patriota, który by wrócił w czasie wojny walczyć za ten k--------k


@haker_proker: W razie wojny (choć to dla mnie nadal Sci-Fi, zresztą nawet jeśli się tak stanie, to nie wierzę w sukces Rosji) gdyby padły kraje byłego bloku komunistycznego, to w na bank UE wybuchnie kryzys ekonomiczny + będzie zalew emigrantów - bezrobocie + wielka emigracja - twoja wspaniała bogata Europa zamieni się w jeszcze
  • Odpowiedz
@oskar_15: Wtedy musisz zrobić jak nasz wieszcz Mickiewicz. Przebijasz się do Polski. Ale przez Szwajcarię. Tam utykasz na kilka miesięcy ... albo lat - zależy ile potrwa wojna. Przyjeżdżasz jak wojna się skończy i chodzisz wszędzie w-------y, że nie zdążyłeś.
  • Odpowiedz
Co w przypadku wojny i powszechnej mobilizacji ja który mieszkam na stałe za granicą i co mi grozi za nie stawienie się


@oskar_15: W czasie II wojny osoby polskiego pochodzenia ktore już wczensiej wyjechały np. do Francji powoływano do polskiej armia jaka tworzono na Zachodzie. Jesli wiec jestes w kraju który jest z nami w sojuszu to jesli rzad polski Cię wezwie to tybylcy być może Cie dostarczą.
  • Odpowiedz
@lukasyyyy:
@bslawek:
@oskar_15:
@messek:
@DraQ1:
@CzySwieciSaPoToAzebyZawstydzac: takim cwaniactwem jak wiekszosc z was podczas 2 ws wykazali się żydzi. Też myśleli że po co walczyć za nie swój kraj można uciec do francji,usa czy palestyny.tym co uciekli do usa czy palestyny sie udalo.tym co do francji,danii czy wegier niestety nie bardzo. Postepowi i tolerancyjni francuzi wpakowali zydow w wagony i wywiezli
  • Odpowiedz