Wpis z mikrobloga

#fedora #linux
Cześć. Jestem nowy w temacie fedory, potrzebuję małej pomocy. Chcę odtworzyć film w formacie mp4. Wywala mi, że potrzebuję zainstalować dekoder H.264 i MPEG-4 AAC. Gdy pozwalam by automatycznie je wyszukało pokazuje mi wybrane do instalacji i w następnym kroku odpowiada, iż instalacja się nie powiodła a dokładniej "Żądanie instalacji dotyczy pakietu, który jest już zainstalowany ". Próbowałem instalować je ręcznie. Szukałem rozwiązania na forach, ale żadne nie daje rezultatu. Macie pomysły jak to można rozwiązać?
  • 22
Przy instalacji vlc wywaliło
Błąd: Pakiet: vlc-core-2.2.0-1.fc21.x8664 (rpmfusion-free-updates)
Wymaga: libgpg-error.so.0(GPG
ERROR_1.0)(64bit)
Można spróbować użyć --skip-broken, aby obejść problem
Można spróbować wykonać polecenie: rpm -Va --nofiles --nodigest
@MirekWykopek: Tylko dystrybucje bazujące na Debianie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Fedora była spoko, jak nie było Debiana rozwiniętego, czyli czasy Auroksa, Fedory 4 itd.
Dzisiaj Fedora jest po to, by hajs z was trzepać
@MirekWykopek: Bo jesteś beta testerem
Red Hat wydaje Fedorę i swojego RHEL
RHEL musi być stabilny, przetestowany, z jak najmniejszą ilością błędów
Co się robi? Daje Fedorę, ludzie testują, zgłaszają błędy, błędy są eliminowane dla RHEL, a Fedora ma nowe pakiety, które się testuje

W Fedorze bywają takie błędy, że część instalatora nie działa (chyba parę wersji temu był problem z RAID) - w Debianie po wpadkach następuje aktualizacja całego ISO
@fervi: RHEL jest zbudowany na bazie Fedory ale ma swoje wersje Alpha i Beta, które służą do szukania błędów. Na temat Fedory jest wiele mitów, co nie znaczy że nie ma wad bo każda dystrybucja ma jakieś.

A tego Debiana używasz w wersji stable czy testing?
@fervi: Red Hat z tego co mi wiadomo to trzepie hajs na wsparciu technicznym, źródła RHEL są dostępne i na ich bazie stworzone dystrybucje takie jak CentOS i Scientific Linux, zresztą co złego w tym że zarabia na tym, ja nie płace.