Wpis z mikrobloga

W zeszłym tygodniu byłam z koleżankami na piwie. Siedzimy, gadamy sobie i podbija do nas dwóch #niebieskiepaski i pytają się czy zatańczymy. Ogólnie to nie miałabym nic przeciwko gdyby nie to,że miałam na sobie martensy, które raczej nie są butami do tańczenia. :D
Chłopacy bardzo nalegali, a my jakoś nie byłyśmy skłonne do tańca. Chciałam żeby sobie poszli, koleżanka też chciała ich jak najszybciej odstraszyć i tak oto wywiązał się taki dialog:
N: Dziewczyny zatańczcie z nami.
R: Ok, ale musisz mi powiedzieć co to jest odskok hydrauliczny albo niecka wypadowa.
R: Możecie nam też wyjaśnić jak rozmnażają się paprotniki...

W tym momencie niebiescy chyba stwierdzili,że jesteśmy dziwne i sobie poszli.
Ale to nie koniec historii, bo za 5 minut do nas wrócili i znowu nas prosili do tańca. :D
Zrobiłyśmy szybką ewakuację i już nas tam nie było.


#logikarozowychpaskow #truestory
  • 20
  • Odpowiedz
@wawrzyn1313: no ten to nie jest :) Fajnie, jak byłem młodszy miałem swoje ulubione miejsce, z którego obserwowałem śluzy i działanie jazu na Odrze.

Do tej pory lubię dzieła hydrotechniczne, czasem mi się trafia, że przez jakieś śluzy przepływam. Nawet takie, że trzeba je sobie obsłużyć ręcznie - samodzielne śluzowanie jest spoko :)
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: Jaz przy Moście Pomorskim we Wrocławiu jest moim ulubionym miejscem :) W dodatku są tam dwa jazy i elektrownia wodna więc jest to dla mnie mały raj. :D

Śluzowanie jest super. Nie miałam jeszcze okazji tego przeżyć (ale zamierzam :D) ale moja koleżanka dużo pływa i mi opowiada cały czas o tym. :)
  • Odpowiedz
@wawrzyn1313: miłośnikom budowli wodnych polecam kanał Gota/Trollhattan w Szwecji. Dwa kanały w jednym ciągu, jedno wejście od Kattegatu, drugi koniec pod Szkotholmem, czyli Płw. Skandynawski w poprzek.

Po drodze kilkadziesiąt śluz (kilkanaście śluzowań dziennie), część właśnie obsługiwana ręcznie i samodzielnie, śluzy wielostopniowe (pic rel), mnóstwo mostów otwieranych / obracanych / rozsuwanych na wszysktie możliwe sposoby, w paru miejscach płynie się akweduktem nad drogami. Boczne kanaliki, jeziorka, zabytkowe (nieczynne) zespoły śluz i
wonsz_smieszek - @wawrzyn1313: miłośnikom budowli wodnych polecam kanał Gota/Trollhat...

źródło: comment_yuEmQOG3ZWW2uP57v4O5qUMORMwmtn6g.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz