Wpis z mikrobloga

W tym wpisie http://www.wykop.pl/wpis/11697771/w-g-sondazy-2-5-wyborcow-glosuje-na-gordzkiego-co-/35727561/#comment-35727561 dyskutuję sobie z lewakiem o tym jak to niby lewica nie zabiera ludziom wolności ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Zawsze bawi mnie taka rozmowa, lewactwo ma zupełne klapki na oczach i nie rozumie najprostszej logiki w takich sytuacjach.

Jakie macie ciekawe argumenty aby bardziej uwidocznić intelektualne błędy rozumowania socjalistów?
Czy widział ktoś przypadek żeby ktoś kto początkowo wierzył w takie brednie się jednak "nawrócił"?

#oramylewakow #4konserwy #libertarianizm #partiakorwin #jkm

p.s. stworzyłem właśnie ten tag #oramylewakow proponuję używać go gdy mamy dobrze logicznie napisane, RZECZOWE argumenty, lub prosimy o dodatkowe komentarze i pomoc w zaoraniu bzdurnych nielogicznych wypowiedzi lub kłamstw.

Dodam sobie do obserwowanych i postaram się pomagać w sensownych rozmowach, pomożecie?

Wołam znajomych którzy zdają się wspierać wolność / libertarian / itd (jeżeli kogoś źle zawołałem to przepraszam) jeżeli znacie inne zacne osoby którym zależy na wolności ludzi to też zawołajcie
@list86 @K_R_S @RPG-7 @ermak @Polska4Ever @nargil @daardevil @menelaosPL @mborro @Siotson @daj_pan_spokoj @franekfm @CegielniaPL @LibertyPrime
i zapraszam do #oramylewakow

p.s. czy da się na wypoku dodać tag do jakichś "bardziej obserwowanych" aby żadnego nie opuścić? Chyba że po prostu bookmark na stronę z danym tagiem? #polityka
  • 20
Czy widział ktoś przypadek żeby ktoś kto początkowo wierzył w takie brednie się jednak "nawrócił"?


@rfree: co ciekawe, człowiek z którym tam rozmawiasz najpierw sam był prawakiem, a dopiero potem nawrócił się na lewactwo. "Od zera do bohatera", jak to mówią.
@MarianKolasa: niestety mamy dupokrację. Muszę przekonać innych - lub ew. łamać prawo, lub być niewolnikiem, lub uciekać porzucając ojczyznę, przynajmniej część rodziny i przyjaciół. Dlatego też bym wolał aby nie było demokracji i żeby nie trzeba było innych przekonywać do swojej racji.

@rfree: co ciekawe, człowiek z którym tam rozmawiasz najpierw sam był prawakiem, a dopiero potem nawrócił się na lewactwo. "Od zera do bohatera", jak to mówią.


@t3m4 smutna
@rfree: Jeśli cię to interesuje to znam bardzo wiele byłych korwinistów, którzy teraz są antykucami.


@FilozofujacaCalka w sensie cieszą się że państwo zabiera im wolność? Czy wolą innego przedstawiciela ruchu wolnościowego? Przedstawiciel jest mniej ważny od idei, ale jak widać bez podejście i charyzmy jak Janusz nie wiele się da zrobić - patrz #upr
@FilozofujacaCalka: i na kogo innego zagłosujesz? W roku 2015? Nawet gdybym osobiście nie lubiał #jkm to w tegorocznych nie mam wyboru jeżeli nie chcę popierać socjału. W najgorszym razie jak się partie wolnorynkowe podzielą to żadna nie wejdzie i będzie 100% tylko socjalizmu.
@FilozofujacaCalka: jakbyś zobaczył to daj znać. Oczwiście pamiętaj że niestety w dupokracji jak nie zrobisz nic to wygra po prostu przeciwnik ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Po namyśle przy okazji jeszcze wołam @Yelven @lionk @xvovx @3nriqu3 @Liberman @LiberalnyLibertarianin @Skyler @piastun @Bakal @stachan @bart88uk @maciej-kalinowski @neib1 @I_remember_You @aaandrzeeey @czandler_bing
zapraszam do tagu #oramylewakow gdzie piszemy rzeczowe merytoryczne posty i ośmieszamy kłamstwa, brak logiki i spójności w socjalistycznych i anty-wolnościowych
Czy widział ktoś przypadek żeby ktoś kto początkowo wierzył w takie brednie się jednak "nawrócił"?


@rfree: Na ogół po pierwszej wypłacie, ale jeśli się trafi wyjątkowo głupi i beznadziejny przypadek to jeszcze zwali winę na pracodawcę.
@rfree:

Czy widział ktoś przypadek żeby ktoś kto początkowo wierzył w takie brednie się jednak "nawrócił"?


Teoretycznie jest to możliwe, i sam kiedyś "pracowałem" nad takim przypadkiem. Godziny rozmów, tłumaczenia, odwoływania się do elementarnej logiki, przykładów ze świata itp i już zaczynałem dostrzegać pewne efekty zwątpienia w "zbawczą moc regulacji". Niestety, wystarczyło tylko zaprzestać terapii na jakiś czas i praktycznie cały progres poszedł się kochać. ( ͡º ͜ʖ͡
#oramylewakow dodany do obserwowanych - chociaż nie wiem, czy będę się dużo udzielał, czasu mało, a roboty dużo. ;)


@xvovx: znam ten ból ale co zrobić w dupokracji (zresztą i poza, trochę poparcia się przydaje) - poparcia dla sensownych idei jak wolność ludzi.
@rfree:

Czy widział ktoś przypadek żeby ktoś kto początkowo wierzył w takie brednie się jednak "nawrócił"?

Na przykład ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kiedyś miałem poglądy umiarkowanie socjalistyczne, coś na kształt kemalizmu, czy przedwojennego PPS-u, ale "Ekonomia w jednej lekcji" Henry'ego Hazzlita wybiła mi to z głowy.