Wpis z mikrobloga

Szukam pokoju do wynajęcia w #norwegia Jak ktoś coś wie to proszę o info w komentarzach albo na PW. Hajs na wynajem mam na kilka miesięcy nawet jak nie znajdę przez ten czas roboty.

Jutro napiszę CV po norwesku a jak coś się znajdzie to wymieniam hajs na korony i lecę szukać roboty (jeśli się nic nie zmieni).

PS Pisałem niedawno, że miałem mieć rozmowę kwalifikacyjną na kelnera w UK przez Skype, ale nic z tego nie wyszło, bo szef restauracji zatrudnił swojego znajomego także jak się nie pojawi szybko nic pewnego w UK to celuję w Norwegię.

#emigracja
  • 13
@platkiowsiane: Z początku sam planowałem udać się do Norwegii na emigrację, ale jeszcze nie jest nic straconego. Mianowicie myślałem, żeby udać się na wolontariat (EVS) pobyć ~rok czasu, nauczyć się języka i bliżej końca szukać pracy. Drugą opcją, podobną, ale chyba łatwiejszą, żeby się dostać jest wolontariat workaway i chyba to będę planował w następnym roku.
@babisuk: Zasadniczo to takie, żeby dało radę znaleźć pracę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najlepiej Oslo, ale jak sam nic nie znajdę to właściwie nie ma to większego znaczenia, bo lepsze coś niż nic. Chciałbym uniknąć płacenia zajebiście wysokiej kaucji na starcie, bo pokój z wysoką kaucją sam mogę łatwo znaleźć, wiadomo.
@platkiowsiane: a orientowałeś się jak to jest z wynajmem pokoju? na przykład na finn.no. Z tego co się orientuję to wynajem mieszkania (nie pokoju) to wcale nie jest takie hop siup bo robi się castingi (zwłaszcza w Oslo), ale być może z pokojem jest inaczej. Ja szukałbym roboty w jakimś hotelu czy knajpie z możliwością pomieszkiwania. PO pierwsze taniej i na miejscu robota po drugie ten model sprawdził mi się kiedyś
@picipolo:
1) O wynajem mieszkania jest znacznie trudniej niż o wynajem pokoju
2) O wynajem dobrego pokoju nadal jest trudno, bo gdy nie ma kaucji często są organizowane castingi
3) Gdyby nie było trudno to bym nie pisał tego posta
4)Pokój można wynająć od ręki jeśli masz 20k nok, które jesteś skłonny przeznaczyć na wynajem za 1 miesiąc (5k wynajem + 15k kaucja)
@platkiowsiane: wejdź na facebooka i zapisz się do grup:
POLECAM / NIE POLECAM W OSLO
Norwegia - Kupie, sprzedam, wynajmie, zatrudnie
Tablica ogloszen Oslo
przejrzyj historię, a jak nie znajdziesz to zamieść post, czego szukasz. Możesz zaznaczyć też, że możesz pomóc w nauce norweskiego - będzie zaleta ( ͡° ͜ʖ ͡°)