Wpis z mikrobloga

Patrzymy i widzimy kolejną aferę na Mirko, ale... W Faktach powiemy dziś o incydencie podczas spotkania z prezydentem Komorowskim. Jednak zanim kilku Mirków manipulując, zarzuci manipulację, przeinaczanie, itp. już teraz zacytujemy wypowiedź policjanta, na której będzie opierał się news w TV, oto ona:

KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W KRAKOWIE
podinsp. Mariusz Ciarka:
Policjanci zobaczyli w tłumie mężczyznę, używał słów wulgarnych w stosunku do Pana Prezydenta. W pewnym momencie chwycił krzesło i chciał tym krzesłem rzucić w Pana Prezydenta to była odległość około 2/3 metrów. Policjanci zareagowali błyskawicznie obezwładniając mężczyzne. Jest to znany nam pseudokibic jednej z krakowskich drużyn. Zatrzymaliśmy go pod kierunkiem 2 zarzutów, znieważenia prezydenta RP i usiłowania czynnej napaści, do których wstępnie się przyznał.

Krótko, zwięźle i na temat:
Zatem słowa "pseudokibic" nie używają dziennikarze, a policja. Macie zastrzeżenia? Napiszcie do niej.
To NIE NASZA WERSJA, a Policji. To bardzo ważne, gdyż są tu osoby, które zarzucają widzom brak myślenia, choć media podają źródła informacji.

#krzeslo #4kuce #neuropa #4konserwy #komorowski #policja #polityka
  • 101
W Faktach powiemy dziś o incydencie podczas spotkania z prezydentem Komorowskim. Jednak zanim kilku Mirków manipulując, zarzuci manipulację, przeinaczanie


@FaktyTVN: To już nawet zapowiadacie, że materiał będzie zmanipulowany? :) Dobre!

A tak na poważnie to nie chodzi o to, że zawieracie wypowiedź policjanta tylko kwestia tego w jaki sposób ta osoba z krzesłem zostanie przez was przedstawiona i o wasz komentarz podsumowujący całą sytuację. I zapewne gdy ta osoba zostanie zwolniona
powstrzymajcie się z jej oceną do momentu emisji


@FaktyTVN: Dziwicie się, że pojawiają się takie oskarżenia względem was ale to nie dzieło przypadku tylko owoc doświadczenia osób które od słuchania czyjegoś osądu wolą wyrobić sobie własny.
Dziękuję za zaproszenia ale nie oglądam tv, nie tylko was ale i innych stacji również. Wolę w danym temacie wyrabiać własne opinie niż kierować się czyimś osądem.

A tak na marginesie policji jako media też
@FaktyTVN:

- Prezydent Duda jest na wiecu wyborczym;
- Zwolennicy Twojego Ruchu / PO pojawiają się tam z symbolem jego kompromitującej wpadki na Tajwanie - krzesłem;
- Osoba która się z tym pojawiła jest brutalnie wyprowadzana z tłumu i aresztowana na 48h, a jego mieszkanie jest przeszukane.

Chcecie się z nami pobawić w grę pt "jak wyglądałby materiał Faktów na ten temat"?
to nie będzie materiał a wzmianka, max. kilkadziesiąt sekund.


@FaktyTVN: Bardzo wygodnie, bo wtedy przecież trzeba ciąć materiał filmowy. Będzie dużo ładnych cięć, żeby wszystko ładnie pasowało do historii. Wejście Komorowskiego na podest/krzesło/podwyższenie też ładnie wycięliście...

Zastanów się człowieku prowadzący profil gdzie pracujesz, bo początki NSDAP też były niewinne. Na pewno nie jesteś tak głupi, że wierzysz w to co piszesz.
@FaktyTVN:

Zatem słowa "pseudokibic" nie używają dziennikarze, a policja.


Powtarzanie to także używanie. Chyba, że sami zauważyliście, że do dziennikarzy trochę wam brakuje, ale nie musicie być aż tak skromni i surowi dla siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bez złośliwości dodam, że dziennikarze nie powinni pokazywać tylko zdania policji. Jeżeli chcecie zrobić materiał w taki sposób to warto byłoby zapytać o to kim jest ta osoba zarówno
@FaktyTVN: Źródła się sprawdza. Zwłaszcza, gdy zamieszcza się krzykliwy tytuł na swojej stronie i na żółtym pasku w TV. Tytuł twierdzący, bez cudzysłowu, bez znaku zapytania, bez informacji, że to tylko wstępna wersja policji. Źródła się sprawdza, zwłaszcza, gdy stoją w sprzeczności z:

1. Nagraniami video (nie widać na nich absolutnie nic, co mogłoby wskazywać zamiar rzucenia krzesłem w waszego prezydenta).

2. Z wypowiedziami samego zainteresowanego (przed kamerami zaprzeczał, ale policjantom
Oglądałem fakty, nie było wypowiedzi drugiej strony. Misja dziennikarska wypełniona.


@Bakal: to obejrzyj jeszcze - albo lepiej: przeczytaj - netykietę, byśmy znów nie musieli wojować, ok? Dzięki :)
A w tzw. "sztukach dziennikarskich", max 30 sekundowych są wzmianki. Zapoznaj się z tematem zanim go mylnie ocenisz. Materiał ma kilka minut i zawiera tzw. setki (wypowiedzi) kilku stron.