Wpis z mikrobloga

Może niektórzy oszczędzą 100 zł.
Niedawno na wykopie był popularny wpis o Emilu Krebsie. Niedługo potem pojawiła się oferta nauki języków obcych rzekomo wykorzystująca jego metody.
Napisałem więc do organizatora kilka pytań, na które nie potrafił mi odpowiedzieć konsultant telefoniczny (adres rzeczywisty jest utajniony).
W odpowiedzi zostałem przez nich zablokowany na fejsie. Załączam screen usuniętych pytań.
#nauka #angielski #cebuladeals #krebs
Pobierz
źródło: comment_rVOphLMJLSf5hFygWzgXnVGBzXLNJjPm.jpg
  • 7
nie wiem, ja tam jestem ich zadowolona klientka, wszystko było OK zarówno z kursem jak i z samą firmą. Jak dla mnie metoda Krebsa jest genialna, polecam wszystkim ʕʔ
By się dogadać w jakimś języku nie trzeba zbyt wiele, wystarczy podstawowy "codzienny" zasób słów i "zawodowy". Myślę, że płynne mówienie to wtedy gdy potrafisz wysłowić 90% swoich myśli i zrozumieć 80% myśli osób z którymi się spotykasz. Dlaczego tak mało?

Po pierwsze: prawie każdy miewa "potknięcia" w swoim ojczystym języku. Przykładowo słowo "oportunista" mało kto kojarzy z szukaniem okazji jeszcze mniej ludzi odróżnia przewód (jedna żyła) od kabla (więcej żył). Sam