Wpis z mikrobloga

Żydzi i muslimy nie jedzą wieprzowiny, zakazuje im tego wiara. W dawnych czasach religia stanowiła główny ośrodek społeczny i polityczny, narzucała więc prawa i zwyczaje, szczególnie (ale nie tylko) moralne. Zakazano jedzenia wieprzowiny, bo nie posiadano warunków do jej przechowywania w takim klimacie, więc zamiast tłumaczyć plebom procesy gnilne i dlaczego idzie się przekręcić po podgnitym/niedogotowanym mięsie, postanowiono powiedzieć że Bóg zakazał i basta. No i trochę beka że w czasach gdy mamy, nie wiem, na przykład taki wynalazek jak lodówka dalej hołduje się ideałom sprzed wieków. Wcale nie sugeruję że jest to zacofanie. Rzekłem.
P.S. To tylko jeden przykład, ale jest tego masa, też w innych religiach. Chociażby zakaz przedmałżeńskiego w wierze katolickiej. Miłego dnia kobity, mam nadzieję że przestrzegacie dzisiaj powyższego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#rozkminy #religia #islam
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@panrobsonski: a odkąd to wieprzowiny nie można suszyć, wędzić czy peklować jak inne rodzaje mięs, które właśnie tak zabezpieczali starożytni Żydzi??? Nie można zjeść zaraz po zabiciu jak to robiono z mięsem ofiarnym w świątyni??? Skąd masz takie teorie człowieku.
  • Odpowiedz