Wpis z mikrobloga

@Jendryn: ja mam ojca który ma 2,0 tdi w Passacie zrobił sam prawie 200k i nic nie robił


@pifpawko: ja miałem Skodę superb 1.9 tdi i zrobiłem 230.000 ale to były inne czasy, inna technologia i jeszcze wtedy producenci sie przykładali, teraz możesz o tym zapomnieć
  • Odpowiedz
Ziomek z pracy kupił w tym tygodniu A6 3.0 diesel, 2013. 204 PS .... Śmiech na sali , auto drogie jak cholera a osiągi jak niejeden 2 litrowy benzyniak


@Jendryn: mozesz mi wskazac 2 litrowego benzyniaka o wadze 2,5 tony ktory ma osiagi porownywalne do tego 3L diesela?

  • Odpowiedz
@dob3k: na youtubie jest film od typa który pracował dla audi i porównuje modele z lat 90-2000 i ile możnabylo przejechać takim autem a ile mozna zrobić teraz . 7.2 do setki to żaden wyczyn , to auto jest ciężkie , wypasione i nic poza tym . Popatrz na cenę tego bolidu ... 3 litrowy diesel który pali w mieście 10-11 litrów ( według danych kompa kolegi) i ma moc
Jendryn - @dob3k: na youtubie jest film od typa który pracował dla audi i porównuje m...

źródło: comment_IodoCPHYSoWINwCl9dHR2hykjanh6Nps.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dob3k: poza tym mój szef od 3 miesięcy nie może sie doczekać na swoje auto które ma wrócić od serwisu BMW w Monachium , które stwierdziło ze wadliwe części produkowane w Chinach do silników 5-6 l , 750-760i mogą uszkodzić system prowadzenia łańcucha rozrządu . Jeżeli to mówią mechanicy BMW ze części są felerne i słabej jakości , a w dodatku sami stwierdzają ze na ten dzień klient testuje silnik
  • Odpowiedz
@Jendryn:
60 kucy wiecej i jedynie 1,5s szybsza powodem do dumy?
Pomijam fakt ze F10 mi sie bardziej podobaja od C7 i osobiscie wybral bym F10 nawet z 2L dieselem. Jednak moje a4 avant jest lekko przymalawe na 4ro osobowa rodzine z duzym psem.
Typ na YT nie jest dla mnie zadnym autorytetem tak samo jak filmiki z zoltymi napisami. Zgodze sie ze wraz z wzrostem skomplikowania aut i pakowania
  • Odpowiedz
@Jendryn:
Pewnie ze sobie cenia jakosc. Myslisz ze takie rzeczy sie wczesniej nie zdarzaly? Ze auta z lat 90tych byly niezniszczalne i nie psujace sie dlatego ze do dzis jezdzi ich jeszcze troche? Serio?
  • Odpowiedz
@dob3k: nie mówiłem o autach z 1990 tylko końca czyli 1999-2000 wtedy były tez produkowane auta które do tej pory jeżdżą i maja za sobą setki tysięcy km. Powiedz czy bardziej opłaca sie kupić używane s6 z 2003 roku z przebiegiem 150.000 czy nowe s6 z 2013 ? Zapytaj ludzi którzy w tym siedzą i dostaniesz zawsze ta sama odpowiedź. Pytałem u rożnych mechaników zanim zdecydowałem sie na kupno swojego
  • Odpowiedz
@dob3k: nic takiego nie pisałem . Miałem na myśli to , ze auta produkowane wcześniej były bardziej przyjazne dla właściciela , mniej skomplikowane i tak jak mówisz napewno mniej bezpieczne . Tylko czy myślałeś kiedyś ze pojedziesz do serwisu mercedesa i zapłacisz za wymianę czujnika regulacji zawieszenia w S.400 - 4.000 zł? , to cześć wielkości znaczka pocztowego ale ukryta tak ze trzeba pół auta rozbierać . Innej opcji nie
  • Odpowiedz
@Jendryn: po pierwsze z 2013 to nie jest nowe tylko dwuletnie. Po drugie mechanicy odradzaja bo zabiera im chleb - oni juz w takim aucie prawie nic nie naprawia wiec jak Ci maja doradzac? I bardzo dobrze ze zaden Janusz nie sprawdzi bo ja Januszy naprawiajacych za flaszke omijam z daleka.
Mam a4 b8 z 2011 tez sporo elektroniki i zadnych problemow.
Mam znajomych ze 20 w pracy z audicami
  • Odpowiedz
@Jendryn: byly bardziej przyjazne dla domoroslych "naprawiaczy". Teraz za naprawe auta biora sie ci ktorzy maja o tym jakies pojecie a nie wylacznie za duzo wolnego czasu. Ja osobiscie wole by mi auto naprawil mechanik bedacy na biezaco z nowymi autami niz pan Stasio spod 4ki co dorabia sobie po pracy jako warsztat samochodowy.
Nie musisz jechac do serwisu mercedesa wystarczy serwis ktory sie zna na nowych autach. Autoryzowany rekomendowany
  • Odpowiedz
Mówiłem o a6 2013 z takim samym przebiegiem . I powiedz mi co ci daje odczytanie błędów ? Ja tez to robię podpinając maca do auta ... Jeżeli wyskoczy błąd związany z automatem albo sterowaniem silnikiem to jesteś w głebokiej dupie bo nikt prócz serwisu ci z tym nie pomoże . Ja u siebie tez nie miałem do tej pory żadnych problemów i kocham moje e61, jednak wiem jakie są koszty kiedy
  • Odpowiedz
@dob3k: to zes dowalił z tym kieszonkowym ... Ilu zarobkowiczow z Anglii itd przyjeżdża i kupuje używane S-ki, 8-mki, 7-mki? Tylko zeby sie pokazać nie licząc sie z wydatkami
  • Odpowiedz
@Jendryn: co daje odczytanie bledow? To ze mozesz ocenic czy problem z softem tylko czy z czyms innym i ile cie wyniesie naprawa. Nadal uwazam ze powinni sie za naprawe brac ci ktorzy sie tym potrafia zajac czyli serwis. Jak sie boisz ewentualnych kosztow to kup rower albo furmanke. No sorry nie ma sily czasem sie cos zepsuje tyle ze nie psuje sie to w tych nowych tak czesto jak
  • Odpowiedz