Wpis z mikrobloga

Porcja nowości
Przez ostatnie tygodnie trochę grzebaliśmy w kodzie Wykopu, czego efekty chcielibyśmy Wam dziś zaprezentować. Oto lista nowości, które dla Was przygotowaliśmy.

- Pierwsza rzecz to odświeżona strona szczegółów linku. Podzieliliśmy ją na 4 części, aby nie wczytywać przy każdej odsłonie, pełnej listy osób, które wykopały dany link. To powinno poprawić szybkość działania strony oraz jej lekkość.

- Powiązane linki- obecnie jeszcze w fazie BETA :-). Teraz oprócz komentarzy, można dodawać linki rozwijające dany temat, np. wasze przemyślenia na blogu, dodatkowe materiały z innych źródeł itd. Pamiętajcie jednak, aby te linki były ściśle powiązane z tematem, do którego nawiązują.

- Aktywne sortowanie Wykopaliska. To odpowiedź na problemy z coraz większą liczbą linków dodawanych do serwisu. Aktywne sortowanie polega na obliczeniu stosunku między odwiedzinami, a oddanymi głosami (wykopami), w taki sposób, aby te lepsze linki dłużej były widoczne na pierwszej stronie Wykopaliska.

- Aby jeszcze bardziej ułatwić Wam selekcję wartościowych linków, dodaliśmy wyświetlanie liczby zakopów bezpośrednio na liście w Wykopalisku. Na stronie głównej nie ma to sensu, jednak w tym miejscu bardzo się przyda.

- Dużo łatwiejsze jest teraz zarządzanie obserwowanymi oraz ulubionymi. Za pomocą ikonki oka oraz gwiazdki można bardzo łatwo i szybko dodać, bądź usunąć linki z obserwowanych/ulubionych. Dodatkowo, po prawej stronie znajduj
  • 45
Wygląda profesjonalnie, z tym że przy wchodzeniu na wykopalisko od razu mam widok na "aktywne", nie na "najnowsze", co nieco hmm denerwuje.

Ale ogólnie jest świetnie :)
Przydatne zmiany, ale...

1. Zakładka 'Obserwowane' po prawej nie wyświetla ile nowych komentarzy pojawiło się na danym wykopie, przez co nie wiem czy jest co odwiedzać.

-- EDIT. ok, dodane, dzięki ;-)

2. Ikony 'dodaj do ulubionych' i 'obserwuj' powinny mieć atrybut title z opisem do czego są, bo trzeba się domyślać po adresie.

3. Na stronie ze szczegółami wykopu: jeśli na danej liście (wykopali, zakopali, itd.) jest 0 -- to raczej
Wszystko na plus, brakuje tylko dwóch rzeczy - żeby można było wybrać jaki ma być domyślny widok wykopaliska (a nie że jest "aktywne" i trzeba zmieniać jak się chce coś innego) i druga znacznie ważniejsza rzecz: w tych opcjach przeglądania wykopaliska brakuje czegoś w stylu "zakopane wiele razy na sam dół" - a prosiliśmy o to :(
Przydałoby się też ukrywanie znalezisk w wykopalisku. Bywa, że zajrzałem już do jakiegoś znaleziska i nie chce więcej oglądać go na liście wykopaliska, wtedy chętnie ukryłbym go klikając na jeden odnośnik.

Aha i lista ulubionych po boku wg. mnie jest zbędna, lepiej pasowałaby tam lista ukrytych.

Poza tym zmiany super, dzieki.
Ups, pospieszyłem się z podziękowaniami :P

http://img142.imageshack.us/my.php?image=67946025nw0.jpg

Poza tym przy najeżdżaniu na link na stronie głównej lub w wykopalisku pojawiające się ikonki "Obserwuj" i "Ulubione" nieco dezorientują, można nie trafić w bezpośredni link :P

Wprowadźcie jeszcze PW kiedyś :P Tak czy inaczej wykop jak widać to świetny serwis, przebiliście Digga już dawno, teraz tylko macie przed sobą świetlaną przyszłość. Wykop.com po angielsku kiedyś może też powinien powstać... :)
- Własne komentarze podświetlane są teraz na zielono, przez co łatwiej je znaleść przy większych dyskusjach.

Ktoś tu nie używa Firefoksa...
Jeśli link jest długi a tytuł wykopu krótki to po najechaniu nagle łamie się w innym miejscu co trochę denerwuje, lepiej zostawić na te pojawiające się ikonki miejsce przez visible
To moze taka bzdura,ale jak dla mnie to moznabybylo dodac wiecej flag i krajow w momencie kiedy dodajemy nowe ´´wykopalisko´´ o np. kraje europejskie, japonie, chiny etc

pozdrawiam obsluge:)
Za pontonem - zakładki ajaxowe, bo czekanie na załadowanie się denerwuje. Ale jak rozumiem ma to na celu zwiększenie liczby przeglądanych stron.

Format godzin - jeśli coś było dodane w ciągu 24h to może być odliczanie, ale oglądanie czegoś z napisem "dodano 76 dni temu" wprowadza zamęt. Mam sobie policzyć kiedy to było te 76 dni wstecz? Może czerwiec, może ma, może jeszcze końcówka kwietnia? A jak będzie 245 dni temu?

Ogólnie
ajax, ajax - przy ajaxie ladowana bedzie zawartosc wszystkich zakladek na samym początku (dobrze myśle?), a to jest zupełnie sprzeczne z intencjami adminów;]

trochę przeszkadza pojawianie się ikonek fav i subskrypcji - jak dlugi opis to lamie linie
Widzę, że już to napisali, ale pod wykopem również fajnie by było używać zakładek bez przeładowania strony. I też nie podoba mi się ta moda na wyświetlanie czasu od momentu dodania komentarza. Pełna, normalna data jest lepsza. Ogólnie na plus.
Przydało by się usprawnić usuwanie ramki. Teraz usunięcie ramki powoduje powrót do wykopanej strony, a czasem zdarza się że jestem już gdzieś dalej.

Ramka też mogłaby być jakaś mniejsza/chowająca się automatycznie/przeźroczysta. Czasem strony są tak zrobione że mało wygodnie się je czyta z ramką. A na ekranie 800x480 to już tragedia.
Proponuję dodać title="dodaj do obserwowanych/ ulubionych" do oczka i gwiazdki.

Przybyła nowa reklama na głównej (po prawej tabelka "wykopy sponsorowane") czy wcześniej nie zauważyłem?
generalnie - wykonaliscie zmiany w dobrym kierunku.

ale jeszcze:

1. data komentarza: jeśli data = dziś, to wpisz 'Dzisiaj' zamiast daty !!

2. panel obserwowane/ wykopane/ ulubione : dodać ikonkę usuwania przy każdym wykopie, zeby można było usuwać pojedynczo z tego poziomy
W wersji na iPhone wyskakują ostrzeżenia z parsera php:

Warning: extract() [function.extract]: First argument should be an array in /var/www/localhost/htdocs/wykop/classes/template.class.php on line 70

Warning: extract() [function.extract]: First argument should be an array in /var/www/localhost/htdocs/wykop/classes/template.class.php on line 70
[bug] Na stronie wyszukiwania wyświetla: Na stronie wyszukiwania przy wykopie pokazuje " * komentarze (0)

* powiązane linki ()

* zakopy ()

"
dodajcie nowa kategorie NEWSy bo nie mam zamieru czytac o tym ze Polska wygrala jakis mecz, Kubica dostal sie na 1 miejsce czy co innego na Wykopie skoro to sa newsy OGOLNO DOSTEPNE
Przy najeżdżaniu na tytuł on zaczyna skakać, ze względu na ikonki obserwowane i ulubione. Czasem jest tak że ucieka spod myszy i znów pod nią włazi i zaczyna naprawdę skakać...
No właśnie niby zmiany takie fajne (i dla odmiany mogą się komuś przydać), ale niedorobione. Zabrakło kilku dni na testy?
Ja bym prosil o zwiekszenie liczby plusow/minusow, ktore mozna dodac w przeciagu 15 min, komentarze szybko sie czyta, a dyskusje sa czesto dlugie i w polowie konczy sie mozliwosc dodawania +/-
- Aktywne sortowanie Wykopaliska. To odpowiedź na problemy z coraz większą liczbą linków dodawanych do serwisu. Aktywne sortowanie polega na obliczeniu stosunku między odwiedzinami, a oddanymi głosami (wykopami), w taki sposób, aby te lepsze linki dłużej były widoczne na pierwszej stronie Wykopaliska.

Jest problem! Dzięki powyższemu po dodaniu czegoś do wykopu spada to od razu do połowy listy, gdzie zagląda już bardzo mało osób. Tak jak wcześniej wykopy były zazwyczaj komentowane albo
Zróbcie coś proszę z tymi wyskakującymi ikonkami pokazującymi się po najechaniu na któryś z wykopów. Nie powinny powodować zmian w zawijaniu tekstu i w niektórych przypadkach nawet zwiększać wysokości pola. Teraz jest to naprawdę rozpraszające, denerwujące i w ogóle do d.

Ja sobie naprawiłem przez usercss:

.wykop-item-obsfav { position: absolute; right: 0; background: #fff; }

ale nie zawsze otwiera się stronę w domu. W ogóle to powinienem zrobić display: none bo
Witam.Miałam nadzieję,że będę mogła wyrazić moją opinię nt.mojego l;ekarza ale widzę,że Wasza strona "bazuje" na stronie:"znanylekarz".Wypissuje się jak na razie.Pozdr