Wpis z mikrobloga

Porcja nowości
Przez ostatnie tygodnie trochę grzebaliśmy w kodzie Wykopu, czego efekty chcielibyśmy Wam dziś zaprezentować. Oto lista nowości, które dla Was przygotowaliśmy.

- Pierwsza rzecz to odświeżona strona szczegółów linku. Podzieliliśmy ją na 4 części, aby nie wczytywać przy każdej odsłonie, pełnej listy osób, które wykopały dany link. To powinno poprawić szybkość działania strony oraz jej lekkość.

- Powiązane linki- obecnie jeszcze w fazie BETA :-). Teraz oprócz komentarzy, można dodawać linki rozwijające dany temat, np. wasze przemyślenia na blogu, dodatkowe materiały z innych źródeł itd. Pamiętajcie jednak, aby te linki były ściśle powiązane z tematem, do którego nawiązują.

- Aktywne sortowanie Wykopaliska. To odpowiedź na problemy z coraz większą liczbą linków dodawanych do serwisu. Aktywne sortowanie polega na obliczeniu stosunku między odwiedzinami, a oddanymi głosami (wykopami), w taki sposób, aby te lepsze linki dłużej były widoczne na pierwszej stronie Wykopaliska.

- Aby jeszcze bardziej ułatwić Wam selekcję wartościowych linków, dodaliśmy wyświetlanie liczby zakopów bezpośrednio na liście w Wykopalisku. Na stronie głównej nie ma to sensu, jednak w tym miejscu bardzo się przyda.

- Dużo łatwiejsze jest teraz zarządzanie obserwowanymi oraz ulubionymi. Za pomocą ikonki oka oraz gwiazdki można bardzo łatwo i szybko dodać, bądź usunąć linki z obserwowanych/ulubionych. Dodatkowo, po prawej stronie znajduj
  • 45
Wygląda profesjonalnie, z tym że przy wchodzeniu na wykopalisko od razu mam widok na "aktywne", nie na "najnowsze", co nieco hmm denerwuje.

Ale ogólnie jest świetnie :)
Przydatne zmiany, ale...

1. Zakładka 'Obserwowane' po prawej nie wyświetla ile nowych komentarzy pojawiło się na danym wykopie, przez co nie wiem czy jest co odwiedzać.

-- EDIT. ok, dodane, dzięki ;-)

2. Ikony 'dodaj do ulubionych' i 'obserwuj' powinny mieć atrybut title z opisem do czego są, bo trzeba się domyślać po adresie.

3. Na stronie ze szczegółami wykopu: jeśli na danej liście (wykopali, zakopali, itd.) jest 0 -- to raczej
Wszystko na plus, brakuje tylko dwóch rzeczy - żeby można było wybrać jaki ma być domyślny widok wykopaliska (a nie że jest "aktywne" i trzeba zmieniać jak się chce coś innego) i druga znacznie ważniejsza rzecz: w tych opcjach przeglądania wykopaliska brakuje czegoś w stylu "zakopane wiele razy na sam dół" - a prosiliśmy o to :(
Przydałoby się też ukrywanie znalezisk w wykopalisku. Bywa, że zajrzałem już do jakiegoś znaleziska i nie chce więcej oglądać go na liście wykopaliska, wtedy chętnie ukryłbym go klikając na jeden odnośnik.

Aha i lista ulubionych po boku wg. mnie jest zbędna, lepiej pasowałaby tam lista ukrytych.

Poza tym zmiany super, dzieki.
Ups, pospieszyłem się z podziękowaniami :P

http://img142.imageshack.us/my.php?image=67946025nw0.jpg

Poza tym przy najeżdżaniu na link na stronie głównej lub w wykopalisku pojawiające się ikonki "Obserwuj" i "Ulubione" nieco dezorientują, można nie trafić w bezpośredni link :P

Wprowadźcie jeszcze PW kiedyś :P Tak czy inaczej wykop jak widać to świetny serwis, przebiliście Digga już dawno, teraz tylko macie przed sobą świetlaną przyszłość. Wykop.com po angielsku kiedyś może też powinien powstać... :)
- Własne komentarze podświetlane są teraz na zielono, przez co łatwiej je znaleść przy większych dyskusjach.

Ktoś tu nie używa Firefoksa...
Jeśli link jest długi a tytuł wykopu krótki to po najechaniu nagle łamie się w innym miejscu co trochę denerwuje, lepiej zostawić na te pojawiające się ikonki miejsce przez visible
To moze taka bzdura,ale jak dla mnie to moznabybylo dodac wiecej flag i krajow w momencie kiedy dodajemy nowe ´´wykopalisko´´ o np. kraje europejskie, japonie, chiny etc

pozdrawiam obsluge:)
Za pontonem - zakładki ajaxowe, bo czekanie na załadowanie się denerwuje. Ale jak rozumiem ma to na celu zwiększenie liczby przeglądanych stron.

Format godzin - jeśli coś było dodane w ciągu 24h to może być odliczanie, ale oglądanie czegoś z napisem "dodano 76 dni temu" wprowadza zamęt. Mam sobie policzyć kiedy to było te 76 dni wstecz? Może czerwiec, może ma, może jeszcze końcówka kwietnia? A jak będzie 245 dni temu?

Ogólnie